Çatlaklarınızdan Kurtulmak İçin Ne Yapılır

Çatlaklarınızdan Kurtulmak İçin Ne Yapılır
25 Mart 2016 tarihinde eklendi, 2.280 kez okundu.

Çatlaklarınızdan Kurtulmak İçin Ne Yapılır?

Vücudumuzda meydana gelen çatlaklar bütün bayanların kâbusu olarak karşımıza çıkmaktadır.  Aşırı kilo alıp vermek, hamilelik gibi durumların sonrasında oluşan çatlaklar için birçok çözüm yolu bulunmaktadır.Çatlak oluşumunun en büyük etmeni de budur. Hızlıca aldığınız kilolarınızı hızlıca vermek istediğinizden kilo alıp vermede cildiniz çatlayacak ve hoş olmayan görüntüler ortaya çıkacaktır.  Vücut çatlaklarının sağlık yönünden hiç bir olumsuz tarafı olmasa da görüntü açısından insanın kendini kötü hissetmesine yetmektedir.  Çatlakları tedavi etmek için doğal yoldan yapılan bazı durumlarda mümkün hale gelebilir. Doğal tedavi sizin için en etkili yollardan bir tanesi olacaktır.

Bu yöntemleri şu şekilde sıralayabiliriz. Bol su tüketerek vücudunuzun dengesini koruyup cildin çatlamasını önleyebilirsiniz. Cildinize uygun nemlendiriciler kullanarak cildinizin nem ihtiyacını karşılayarak ciltteki çatlamayı önleyebilirsiniz. A vitamini içerikli tıbbı kremler kullanarak ölü derinini atılmasını ve cildiniziniz deki çatlakların onarımını sağlayabilirsiniz.  Glikolik asit içeren kremleri cildiye uzmanının tavsiyesi ile kullanarak yeni oluşmakta olan çatlaklarınızın ilerlemesini önleyebilir ve devamındaki tedaviler ile bu çatlaklardan kurtulabilirsiniz.  C vitamini içeren kremlerde bu durumlarda oldukça etkilidir.  Bu kremleri çatlak olan bölgeye sürerek streçleyip günde 3 defa olmak üzere bu yöntemi kullanabilir ve vücudun kolajen üretimine yardımcı olarak çatlaklarınızdan arınabilirsiniz.

Spor yaparak ta vücudun elastikiyetini artırarak çatlak oluşumuna dur diyebilirsiniz.  Ölü hücrelerden kurtulmak için kese yaptırmak ta etkili bir yöntemdir.  Banyo esnasında yapacağınız kese ve ardından kullanacağınız nemlendirici kremin çatlaklarda ki görünümünü zamanla azalttığını fark ettirecektir.  Biberiye ve portakal çiçeği yağlarından faydalanarak cilde sıkılık kazandırıp çatlamış cildinizin görünümünü düzgünleştirebilirsiniz. Bunu yanı sıra düzensiz beslenme de çatlak oluşumuna sebep olduğu için beslenmenize dikkat ederek çatlak oluşumunu önleyebilirsiniz.  Yağlı yiyeceklerden uzak durarak şeker içeren gıdaları fazla tüketmeyerek vücudunuzu koruyabilirsiniz.

Bütün bu alternatif yöntemler le çözüm bulunamazsa lazer teknolojisi ile çatlak giderme tedavisi yaptırılabilir.  Birçok estetik merkezi bu uygulama ile müşterilerine hizmet vermekte olup güzel sonuçlar elde edilmektedir.  Estetik uzmanının onayladığı bir yöntemi tercih ederek vücut çatlaklarınızdan kurtulabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
diyeti-yine-bozdum
Diyet Neden Bozulur?

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Romatizmaya İyi Gelen Yiyecekler
Romatizmaya İyi Gelen Yiyecekler

Kapat