Cilt Kapatıcısı

Cilt Kapatıcısı
10 Nisan 2016 tarihinde eklendi, 2.596 kez okundu.

Cilt Kapatıcısı

Piyasada, pahalısından ucuzuna birçok cilt kapatıcısı bulunuyor. Bunların çeşitlerinden bahsedeceğiz. Ancak kapatıcı kullanmadan önce dikkat edilmesi gereken şeyler mevcut. Önce kapatıcıdan beklentilerinizi belirlemelisiniz. Kırışıklıklarınız mevcutsa baz yada aydınlatıcısı ile önce bunları kapatıp cilt kapatıcısını daha sonra uygulamanız daha doğru olacaktır. Aksi takdirde kapatıcı çukurlara dolacağından kırışıklıklarınız daha da belirginleşecektir.

Cilt kapatıcısı seçerken ilk adım temizlenmiş ve nemlendirilmiş bir ciltle denemeniz. Renk seçimi de son derece önemli en uygun seçim cilt renginizle aynı tonda olan kapatıcısı dır. Işıklar altında değil de gün ışığında denemek sizi daha doğru bilgilendirecektir. Fondöteniniz de renk seçiminize yardımcı olabilir. Fondöteniniz ile aynı ya da bir ton açık kapatıcı size uygun olacaktır.

Uygulamanın kalıcı olmasını istiyorsanız kapatıcınızı uyguladıktan sonra üzerine transparan pudra sürebilirsiniz.

 Gelelim Cilt kapatıcısı çeşitlerine;

Stick Kapatıcılar: Yoğun yapıda olduklarından, koyu gözaltı morlukları olanlar için uygundur. Ancak yoğunluğundan dolayı cilde uygulamak zaman gerektirir. Yapıları yağlı olduğu için kuru ciltler içinde uygun bir seçim olabilir.

Kalem Kapatıcılar: Bu tip kapatıcılar uygulama kolaylığı açısından son derece pratiktir. Hızlı makyaj yapanlar için tercih sebebidir. Ancak bu kapatıcılar balmumu bazlı olduğu için hata kapatma için kullanımı daha uygun olabilir.

Fırçalı Kapatıcılar: Bu kapatıcılar fırçaları sayesinde uygulamayı kolaylaştırırlar. Ancak diğer kapatıcılara nazaran daha az kapatıcıdırlar. Hassas ciltler için kullanımı daha uygundur.

Krem Kapatıcılar: Bu kapatıcılar daha pürüzsüz bir görünüm sağlamak için uygundur.

Likit Kapatıcılar: Süngerli kapakları bulunur ve rahat dağıldığından kullanımı kolaydır. Kırışıklık sorunları olanlar için en uygun kapatıcı seçeneklerinden biridir.

Kapatıcı seçimi en az fondöteniniz kadar önemlidir. Yanlış kapatıcı seçimi yada yanlış kapatıcı uygulamaları sizi olduğunuzdan daha yorgun ve yaşlı gösterebilir, kırışıklıklarınızı daha belirgin gösterebilir ve makyajınızın bütünlüğünü bozabilir. Bu durumlara düşmemek için sizin için yaptığımız önerileri dikkate almanız iyi olacaktır.

Çilli Yüzler İçin

Eğer yüzünüz çilli ise ilk yapmanız gereken kendi cilt tonunuza uygun bir fondöten seçmeniz.Daha sonra üzerine pudra sürebilirsiniz ama ince olsun. Bu şekilde çillerinizi kapatmış olacaksınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
ev-yapimi-sac-maskesi-tarifleri
Ev Yapımı Saç Maskeleri

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Onarıcı Cilt Maskeleri
Onarıcı Cilt Maskeleri

Kapat