Cilt Lekeleri için Karbon Peeling

Cilt Lekeleri için Karbon Peeling
23 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 9.743 kez okundu.

Karbon Peeling Nedir

  • Karbon peeling, cilt lekeleri tedavisinde kullanılan lazer uygulamalarından biridir. Bu peelingi diğerlerinden ayıran özelliği işlem uygulanan bölgedeki ciltte soyulma gibi vakaların yaşanmamasıdır. Ciltte soyulma olmadığı için yararı yoktur diye düşünmeyin, ilk andan itibaren pırıl pırıl bir cilde kavuşuyorsunuz. Karbon peeling tedavisinin hızlıca yapılması ve erken sonuç vermesi de tercih nedenleri arasında yer alır.
  • Az miktar enerji ile seri atışlar ile yapılan tedavi sayesinde kişi zarar görmez. Lazer uygulamasından önce cilde sürülen özel karbon krem sayesinde cilt lekeleri işlem sonrasın azalmaya başlar. lazeri uygulayan kişi sıcaklık ve krem ayarını dikkatli yaptığı takdirde cilde hiçbir şekilde zararı olmaz.
  • Lazer uygulamasında verilen sıcaklık az uygulansa da geniş gözenekler kapanarak daha sıkı bir cilde kavuşursunuz. Karbon peeling uygulamasındaki lazer ısısını fark etmezsiniz, sadece yüzünüzde hafif yanma hissi oluşur, bunun nedeni de hücrelerin kendini yenileyerek tazelenmeye başladığını gösterir.  Kolajen azalması nedeni ile yaşlanan ve sarkan cilt, karbon peeling sayesinde yeniden üretime geçerek cildi eski ve genç görünümüne kavuşturur. Karbon peeling sayesinde cilt lekeleri azalır, pamuk gibi bir cilde sahip olursunuz.

Karbon Peeling Seansları

  • Karbon peeling seansları oldukça kısadır, yarım saat kadar sürede cildiniz yenilenmeye başlar. 10 gün içinde 5 seans ile cilt lekeleri ve kırışıklıklardan kurtulabilirsiniz. Seans aralıklarının uzunluğu ve sayısı kişinin cilt yapısına ve lekelerin büyüklüğüne, yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilir. Karbon peeling yaptıran kişilerde herhangi bir sorun ile karşılaşılmamıştır. Seans bittikten sonra hafif kızarma görülür, kısa sürede kaybolur.

Karbon Peeling Yararları

  1. Karbon peeling daha ilk seansta etkisini göstererek cilt lekelerini gözle görülür şekilde azaltır.
  2. Geniş gözenek sebebi ile siyah nokta ve sivilceler ile boğuşuyorsanız, karbon peeling uygulamasından sonra gözenekleriniz sıkılaşır ve bu sorunlardan kurtulursunuz.
  3. Gergin bir cilde sahip olmak için farklı yöntemler denemenize gerek kalmaz.
  4. Mimikleriniz ya da yaşınız nedeni ile oluşan çizgi ve kırışıklıklarda belirgin şekilde azalmalar olur ve ilerleyen seanslarda tamamen kurtulursunuz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
cilt-bakim-yaglari-nelerdir
En Faydalı Cilt Bakım Yağları Hangileri?

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
pratik-guzellik-onerileri
Pratik Güzellik Önerileri

Kapat