Doğal Makyaj Temizleyici Tarifler

Doğal Makyaj Temizleyici Tarifler
15 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 3.379 kez okundu.

Doğal Makyaj Temizleyici Ürünler

  • Makyaj yapmadan dışarıya çıkmak bir bayan için korkulu rüya gibidir. Tabi, makyaj bayanları her ne kadar güzel ve etkileyici gösterse de makyaj temizliği düzenli şekilde yapılmadığı takdirde cilde ciddi zararlar vererek erken yaşlanmaya neden olabilmektedir. Kullanılan makyaj temizleyici ürünlerin de doğal ve etkili olması önemlidir, yapay ve kimyasal içerikli temizleyiciler bazı ciltlere zararlı gelebilir.
  • Makyaj temizleyici ürünleri içinde en çok losyon kullanılır, bu losyonların bazıları alkol ihtiva ettiği içen hassas ciltli bayanların yüzlerine zarar verir. Doğal makyaj temizleyici kullanarak bu sorundan kurtulabilirsiniz.
  1. Zeytinyağı içerikli doğal makyaj temizleyici tarifi; her derde deva zeytinyağı makyaj temizleme için de oldukça etkilidir. Pamuğa batırarak makyajlı bölgelere sürerek cildinizin temizliğinizi yaptığınız gibi ince çizgi ve kırışıklıklardan da kurtulabilirsiniz. Özellikle göz çevresindeki makyaj temizliği için işe yarar ve kaş, kirpiklerinizi de besler.
  2. Salatalıklı doğal makyaj temizleyici tarifi; 1 tane salatalığı rendeleyin ve içerisine yarım litre süt ilave ederek ocakta kısa bir süre ısıtın. 11-12 dakika kadar ocakta bekleyen bu karışımı cam bir şişe içerisine koyarak buzdolabında soğumaya bırakın. Bu karışımı geceleri yatmadan önce ya da makyajınızı temizleyeceğiniz zaman kullanabilirsiniz. Karışım süt içerikli olduğu için 3-4 günden fazla bekletmeyin, kullanacağınız zaman yenisini hazırlayın.
  3. Makyaj temizleyici yağ; badem yağı sadece cildi yumuşatmada kullanılmaz, ciltteki makyaj pisliklerini derinlemesine temizleyerek doğal cilt temizliği sağlar. Diğer karışımlardaki gibi pamuk yardımı ile kullanın, badem yağının fazla kullanılması yüzünüzde fazla tüylenmeye neden olabilir.
  • Doğal makyaj temizleyiciler sayesinde akmayan makyaj için kullandığınız ürünlerin lekelerinde de kurtulabilirsiniz. Özellikle çıkmayan rimeller yağ sayesinde kolaylıkla temizlenir. Göz makyajını temizlerken bakterilere karşı dikkatli olmak gerekir. Ayrıca çıkmayan makyajları zorlamak göz çevrelerine de ciddi hasarlar verir. Bitkisel yağlar sayesinde göz çevrenizi ve yüzünüzü harap etmeden makyaj temizliğinizi tamamlayabilirsiniz.
  • Doğal makyaj temizleyici tarifler sayesinde alkol içerikli ürünler kullanılmaz ve bitkisel yağlar sayesinde ciltteki kırışıklıklar azalır. Makyaj temizliği için kullanacağınız yağları kafanıza göre seçmeyin, zeytinyağı ve badem yağı şimdilik yeter, bilmediğiniz yağları kullanarak cildin kurumasına ve yaşlanmasına neden olabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Doğal Olarak Kilo Vermek
Doğal Olarak Kilo Vermek

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
rihanna-sac-modelleri-
Rihanna Saç Modelleri

Kapat