Doğal Ürünlerle Sivilce Tedavisi

Doğal Ürünlerle Sivilce Tedavisi
4 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 2.305 kez okundu.

DOĞAL ÜRÜNLERLE SİVİLCE TEDAVİSİ

Hepimiz hayatımızın bir döneminde sivilce problemi yaşamışızdır. Önemli bir gün için sabah uyandığınızda anlınızın ortasında koca bir sivilce görmek kadar kötü bir şey olmasa gerek. Aslında sivilce, cildin aşırı yağ salgılaması ve derimizdeki gözeneklerin “Sebum” denilen madde ile tıkanıp bunun bakteriyel enfeksiyon oluşturması sonucunda ortaya çıkar.

Genellikle ergenlik döneminde yaşanan bu sıkıntı ne yazık ki artık sadece gençlerle sınırlı değil. Son yıllarda sivilce problemleri yaşayan kişi sayısında gözle görülür bir artış bulunuyor. Peki, bu artışın sebebi nedir?

Aslında sivilce oluşumunun temel sebepleri arasında stres ve yeme bozukluğu gösterilebilir. Günümüzün bu hızlı dünyasında bir yerlere yetişirken insanlar çoğunlukla öğünlerini geçiştiriyor. Bunun sonucunda düzensiz ve sağlıksız beslenmiş oluyor ve sivilcelere davetiye çıkartıyor.

Buna bir de gündelik hayatımızdaki stres eklenince sivilceler kaçınılmaz oluyor. Böyle bir durumla karşılaşınca içeriğini bilmeden satın aldığımız zararlı kimyasallarla dolu olan ürünleri kullanmaya başlamak ne yazık ki çözüm olmuyor. Kimi zaman işe yarasa da çoğunlukla verilen paralar ziyan oluyor. İçeriği zararlı kimyasallarla dolu olan bir sürü ürünü oldukça hassas cildimize uygulayarak istemeden çok büyük zararlar veriyoruz aslında.

Sivilce tedavisi önem isteyen bir meseledir. Doğru tedavinin uygulanmaması cildimizde sivilce izleri ve lekeleri oluşmasına sebep olabilir. Zaten gün içinde yeterince zarar gören cildi, bir de sivilce tedavisi için kimyasala maruz bırakmak anlamsızdır.

Doğal ürünlerle sivilce tedavisi yapmak yerine kimyasal ilaç kullanmanıza gerek kalmayacaktır. Doğal ürünleri kullanmanızın sağlığınız açısından bir çok faydası olacaktır bunların en başında bu ürünler cildinizin yapısı ile uyumsuzluk gibi bir duruma düşmeyeceğinden herhangi bir yan etkisi de olmayacaktır.Bir çok kişinin olduğu kadar doktorlarında önerileri bu doğrultuda şekillenmeye başladı. 

Sizlerde sivilce tedavisinde bu doğal yöntemleri tercih ederek çok daha sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz. Cildiniz için gerekli önemi göstermek ve hayatınız boyunca iyi bir şekilde dikkat etmek için tercih ettiğiniz kozmetik ürünlerini de doğru bir şekilde seçmelisiniz. Yüzünüzde ve vücudunuzda oluşan sivilceleri kökten yok etmek ve daha sağlıklı bir cilde sahip olmak için ilk tercihiniz her zaman doğal yollar olsun..

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
diet
Göbek Eritme için Uygulanabilecek Farklı Yöntemler

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
gece makyajı
Gece Boyu Kalıcı Makyaj Yapmanın 4 Sırrı

Kapat