Doğal Yollarla Saç Rengini Açma

Doğal Yollarla Saç Rengini Açma
28 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 2.602 kez okundu.

Doğal Yollarla Saç Rengini Açma

Son zamanlarda insanlar doğal ürünlere o kadar aç kaldı ki her şeyin doğalını aramakta. Kadınların en büyük sorunlarından birisi olan saç rengi açma da doğal yöntemlerle nasıl yaparım araştırmasına girmekte. Bu konuda şanslı olan kadınların doğal yollarla saç rengini açma konusunda birkaç başarılı alternatifi var. Unutmamanız gereken tek şey ise kimyasal işlem görmüş saçlardaki başarı oranı doğal saçlara göre daha düşüktür.

Papatya yöntemi

En çok bilinen ve en çok işe yarayan yöntemlerden bir tanesi olan papatya yöntemi saçınıza 2 3 ton açıklık getirecek. Bunun için yapmanız gereken papatyaları bir su içerisinde kaynatmak ve sarı renge döndüğü anda ocağın altını kapatıp suyu soğutmaya bırakmak. Daha sonra bu suyu saçınıza güzelce sürerek yarım saat ile bir saat arasında güneş ışığı altında beklediğiniz zaman değişimi fark edecekseniz.

Doğal Yollarla Saç Rengini Açma BalBal yöntemi

Bir diğer sağlıklı ve doğal yöntem ise bal yöntemidir. Balın birçok konuda etkisini biliyoruz ancak doğal yollarla saç rengi açma konusundaki yeteneğini yeni öğreniyorsunuz. Bal yönteminde ise bal ile ılık suyu bal iyice ezilene kadar karıştırdıktan sonra saçınıza sürmeniz gerekmekte. Daha sonra ise bir saat kadar bekleyip saçınızı durulamanız gerekiyor.

Limon yöntemi

Limon da papatya gibi çok bilinen yöntemlerden birisi. Limon yönteminde ise limonun asidik özelliğinden dolayı su ile karıştırmanız saçınıza zarar vermemek açısından daha sağlıklı olacaktır. Hazırladığınız karışımı saçınıza sürüp bir müddet bekledikten sonra durulayabilirsiniz.

Karbonat Kullanın
Saç rengini açan diğer yöntemlerden bir tanesi de sirke gibi saç rengini açan şampuanlara alternatif bir çözüm olan, karbonattır.  Banyo yaparken veya saçlarınızı yıkarken saçınıza serpin ve ovalayarak yedirin. Karbonat doğal saç rengi açma yöntemlerindendir.

Doğal Yollarla Saç Rengini AçmakC Vitamini
Ve son olarak size önerimiz C vitaminleri. C vitamini vücudumuz için gerekli bir vitamin olmasının yanı sıra doğal saç açma yöntemlerinden de bir tanesidir.  Saçlarınızı doğal olarak açmak için 5-10 C vitamini hapını ezin(saçınızın gürlüğüne göre bu rakam değişebilir) veya kapsül halindeyse patlatın sıvısını çıkarın toz haline getirdiğiniz bu ilacı şampuanınıza ekleyin. Bu sayede saçlarınızı doğal olarak açacaksınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Çabuk Kilo Vermenin Yolları
Çabuk Kilo Vermenin Yolları

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
yazlık 2016 Pardesü Modelleri
2016 Pardesü Modelleri

Kapat