Elma Maskesi Nasıl Yapılır?

Elma Maskesi Nasıl Yapılır?
7 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 2.456 kez okundu.

Elma Maskesi Nasıl Yapılır?

Elma asidik bir meyvedir. Elmadaki asitler insanın derisi üzerindeki ölmüş cilt hücrelerini kaldırır ve mikropları öldürür. Aynı zamanda elmada A, B ve C vitaminleri de bulunur. Elma bu yönleriyle meyveler arasında çok önemli bir yere sahiptir. Elmanın bu özelliklerinden faydalanmak için elma maskesi yapılır. Elma maskesi yapacaksanız, elmaya alerjinizin olmadığından emin olun. Ayrıca elma asidik bir yapıya sahiptir, az da olsa hassas deriler üzerinde tahrişe sebep olabilir.

Elma maskesinin birçok çeşidi var. Bunlardan bazıları ballı elma maskesi, aydınlatıcı elma maskesi, kuru ciltler için elma maskesi, yulaf ezmeli elma maskesi. Şimdi sırasıyla bu elma maskeleri nasıl yapılır, onu görelim.

Ballı elma maskesi nasıl yapılır? Çekirdekleri ayrılmış yeşil bir elma mikserle karıştırılır bir kaseye konulur ve üzerine bir yemek kaşığı bal eklenerek tekrar karıştırılır. Bu karışım üzeri kapatılarak yaklaşık 10 dakika buzdolabında bekletildikten sonra yüze eşit miktarda dağılacak şekilde sürülür. Bu maske yüzümüzde yaklaşık 15 dakika kaldıktan sonra ılık suyla yüzümüzü yıkamalıyız.

Aydınlatıcı elma maskesi nasıl yapılır? Blenderden geçirilmiş yarım elmanın üstüne bir çay kaşığı bal, bir çay kaşığı limon ve bir çay kaşığı un eklenir ve pürüzsüz bir kıvama gelene kadar karıştırılır. Ardından bu karışım yüze sürülür ve 15 dakika bekledikten sonra ılık suyla yüzümüzü yıkamalıyız.

Kuru ciltler için elma maskesi nasıl yapılır? Rendelenmiş elmadan bir çay kaşığı kadarı alınır ve üzerine birkaç damla gliserin damlatılır. Ardından bu karışım yüze uygulanır ve karışımın cilde sinmesi için 20 dakika kadar bekledikten sonra ılık suyla yıkanır.

Yulaf ezmeli elma maskesi nasıl yapılır? Yulaf ezmesinde iki yemek kaşığı kadarı alınır, püre haline getirilmiş bir elma ve üzerine de biraz bal eklenir ve karıştırılır. Bu maske de yüzde 20 dakika kadar bekletilir ve ılık suyla dikkatlice yıkanır.

Elmanın çok faydası vardır. Asidik özelliği olması ve bal ile karıştırılmasıyla yüzleri ölü deri hücrelerinden kurtarır, deri üzerindeki gözenekleri küçülterek pürüzsüz bir cilde sahip olmamızı sağlar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
hamam-otu (1)
Hamam Otu Tozu

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
genc-kalmanin-sirlari
Genç Kalmanın Sırları

Kapat