Et Beni Koparmanın Zararları

Et Beni Koparmanın Zararları
29 Ekim 2015 tarihinde eklendi, 3.192 kez okundu.

Et Beni Koparmanın Zararları

Et beni cilt renginde olan ve herhangi bir kökü olmayan küçük deri parçalarıdır. Çok dikkat edilmesi gereken et benleri genellikle 20 ve 40 yaşları arasında oluşmaktadır. Et beninin oluşmasında ki en büyük etmenler vücut direncinde ani düşme, virütik enfeksiyonlar, ani kilo kaybı veya şişmanlık, hamilelik, menapoz , stres ve hormon hastalıkları gibi durumlardır.

Et Beni Koparsa Ne Olur?

Et benleri kesinlikle koparılmamalı koparıldığı takdirde büyük sorunlara yol açmaktadırlar bunların en bilindiği siyah et benlerinin koparılmasından dolayı kansere yol açmasıdır. Fakat rengi ne olursa olsun uzmanlar koparılmasından yana değil, çünkü bu durum kanser riski oluşturmaktadır. Bir çok insan hoş görünmediği için ve estetiğe önem verdikleri için et benlerini koparmaya çalışmaktadırlar, aslında et benlerinin koparılmadığı takdirde vücuda herhangi bir zararı yoktur.Eğer et beni 15 yaşınızdan sonra meydana geldiyse doktorunuz kontrolünde aldırabilirsiniz ama doğuştan var olan et benleri alınırsa olumsuz sonuçlar doğurabilir o yüzden zararı olmadığı için alınmamasını tavsiye ediyoruz.

et beniEt beni veya et benleri en sık nerede çıkar

Et beninin yerinin pek önemi yoktur ama çoğunlukla boyun ve genetik bölgelerde ve koltuk altlarında çıkmaktadır.

Et beni tedavisi nasıl yapılır?

Et beni tedavisi için kullanılan yöntemler; Radyofrekans, Kriyoterapi , Koterizasyon ve Cerrahi olarak ayrılamktadır.

 • Buharlaşma Yöntemi ile
  Buharlaşma yöntemi ile de et benleri alınabilmekte günümüzde ve %95 başarı sağlanmaktadır. Bu işlemi yaparken acı hissetmezsiniz işlem sonunda biraz iz kalabilir ama pek belirgin değildir.
 • Lazer Tedavisi ile
  Günümüzde daha çok diğer yöntemler tercih edilmektedir, lazer tedavisi pek ilgi görmemektedir.
 • Ameliyat ile
  Et beni aldırmak için kullanılan yöntemlerden bir tanesidir.Bu tedavi uygulanırken et beninin boyutundan daha fazla bir alanda işlem yapılır. İşlem sonunda dikiş atıldığından estetik kaygılar duyan kişilerin pek tercih etmediği bir yöntemdir.

Et Beni Mısır Unu MaskesiEt Beni Mısır Unu Maskesi

Tedavi yönteleri olsada doğal yollardan et benlerinden kurtulmak istiyorsanız aşağıda ki doğal tarifşmizi uygulayabilirsiniz.
Malzemeler

 • 1 yemek kaşığı el kremi
 • 1 yemek kaşığı kil
 • 1 yemek kaşığı mısır unu

Hazırlanışı:
Malzemeleri hazırladıktan sonra her birinden eşit miktarda alarak karıştırın ve bu karışımdan cildinizde ki et beni olan bölgelere sürün bu şekilde 5 dakika bekledikten sonra ılık su yardımı ile temizleyebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Yüz Bakım Önerileri
Yüz Bakım Önerileri

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Diyet Yoğurtlu Patates Topları
Diyet Yoğurtlu Patates Topları

Kapat