Evde Doğal Ayak Bakımı Nasıl Yapılır ?

Evde Doğal Ayak Bakımı Nasıl Yapılır ?
29 Ekim 2015 tarihinde eklendi, 2.152 kez okundu.

İnsanların vücut bakımına ve temizliğine özen göstermesi gerekir fakat vücudumuzdaki bazı bölgelerin bakımı çok daha özle bir şekilde yapılmalıdır. Bu bölgelerden birisi de ayaklarımızdır çünkü vücudumuzun tüm yükünü çekmekle kalmaz, bütün günün yorgunluğunu da en çok ayaklarımız hisseder. Ayaklarınız ne kadar sağlıklı ve bakımlı olursa sizde o kadar rahat ve huzurlu olursunuz. Bu yüzden de ayak bakımı kesinlikle hafife alınmamalıdır. İlla ki kuaföre gidip tonlarca para vererek özel bakımlar yapılmasına gerek yoktur çünkü aslında ayak bakımı derken kastettiğimiz şey tam olarak bu değildir. Ayakların pürüzsüz ve yumuşacık olması kadar dinlenmiş ve sağlıklı olması da önemlidir. Bunu da kimyasallardan uzak bir şekilde halletmekte fayda vardır. Yani kısacası evde doğal ayak bakımı uygulamak her zaman daha kıymetli bir seçim olacaktır.

Evde Doğal Ayak Bakımı

Birçok insan ayak bakımı için hangi bitkisel malzemeleri kullanacağını ve nasıl bir taktik uygulayacağını pek bilmez. Ayak bölgesi kuru bir yapıya sahip olduğu içinse nasıl bir nemlendirme sağlanacağı konusunda tereddütler yaşayabilir. Tüm gün ayakkabı ve çoraplar içerisinde havasız kalarak bakımdan yoksun olan ayaklarımıza hak ettiği bakımı sağlayabilmek için bu konunun üzerine fazlaca eğilmekte fayda vardır. Aksi takdirde özellikle de kış aylarında bazı dayanılmaz sorunlarla karşı karşıya gelinebilir.

Kuruluk ve çatlama o kadar dayanılmaz bir acı haline dönüşür ki ayaklarınızın üzerine basmak size ciddi bir işkence gibi gelebilir. Üstelik özellikle topuklarda yoğunlaşan bu oluşumlar kan dolaşımını da olumsuz yönde etkileyerek bacaklarınıza ağrı bile verebilir. Dış görüntünüzün çirkinleşmesine de sebep olan bu oluşumları evde yok edebilmenin en güzel yolu her banyoda topuk taşını mutlaka kullanmak ve sonrasında ise yoğun bir nemlendirici ile masaj yapmaktır. Daha ciddi problemler içinse bazı kürler uygulamanın iyi geldiği bilinmektedir. Örneğin topuklarınıza düzenli olarak vazelin uygulaması yapabilir ve hatta vazelinin içerisine birkaç tane de aspirin ezebilirsiniz. Böyle bir kür ile nasırlaşmış ölü derinizi çok kısa bir süre içerisinde eski haline döndürebilmeniz mümkündür. Eğer tırnaklarınızda kalınlaşmalar ve yapısal bozukluklar var ise bu karışımı ayaklarınızın her yerine sürerek pamuklu çoraplarla muhafaza etmenizde fayda vardır. Böyle süreklilik gösteren bir bakım sayesinde göreceksiniz ki ayaklarınız kısa bir süre içerisinde eski güzel görüntüsüne kavuşacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
AFT-nedir-nasil-gecer
AFT Nedir Nelere Dikkat Etmek Gerekir

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
haftada 2 kilo
2 Haftada 4 Kilo Verin !

Kapat