Fazla kilolarınızı hangi kıyafetlerle gizleyebilirsiniz

Fazla kilolarınızı hangi kıyafetlerle gizleyebilirsiniz
18 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 2.255 kez okundu.

Fazla kilolarınızı hangi kıyafetlerle gizleyebilirsiniz

Günümüzde erkeklerin ve kadınların korkulu rüyası olan fazla kilolar kıyafet seçimi yaparken kâbusa dönüşüyor.Sağlıksız beslenme ve gün içerisinde hareketsiz kalmanız nedeni ile günden güne kilo alıyorsunuz. Verilmeyen ve istenmeyen bu kilolar ileri de sizin için zor anlar yaşatacaktır. Seçilen elbiselerde yaşanan beden sorunları ve beğendiğiniz ürünlerin size olmaması gibi durumlar canınızı sıkabilir. Eğer diyet yapıyorsanız yada kilolarınızı vermeye karar verdiyseniz ve bu şişman görünmek sizi rahatsız ediyorsa bunu önlemek için bir takım uygulamalar yapabilirsiniz. Peki, fazla kilolarınızı hangi kıyafetlerle gizleyebilirsiniz? hep birlikte göz atalım.

Kıyafet seçimlerinin doğru olması için kilonuzun yoğunlaştığı bölgeyi bilmeniz gerekir. Eğer kalın bacak ve basen sorunu yaşıyorsanız boru paça pantolonlardan uzak durmanızı tavsiye ederim. Kilolu bölgeniz karın bölgesi ise yüksel bel pantolonlar sizin kurtarıcınız olacaktır. Düşük bel hem yanlarınızı hem de göbek bölgenizi daha belirgin hale getirir. Etek tercih ederken de mutlaka yüksek bel olana öncelik vermelisiniz. Eteğin içerisine korseli çorap giymeniz halinde yaklaşık olarak 1 beden küçülme elde eder ve çıkıntılarınızı saklamada başarılı olabilirsiniz.

Pantolon ve etek tercihi ile birlikte üzerine giyeceğiniz gömlek ya da t-shirt aynı derecede önemli. İlk olarak kumaş tercihiniz doğru olmalı. Üst bölgenizde yoğunlaşan bir kiloya sahipseniz kabarık detaylardan ve kalın kumaşlardan uzak durun. Yağlarınızı gizlemek içinse üzerinize yapışan kıyafetler yerine daha salaş kıyafetler tercih etmenizi öneririm. Kıyafetlerinizde koyu renkleri tercih etmek istemiyorsanız içini gösterecek incelikte olmadığı sürece renkli kumaşlar kullanabilirsiniz. Bu renkler arasında beyazdan uzak durmanızı öneririm. Yine de beyazdan vazgeçemiyorsanız içerisine mutlaka ten rengi iç çamaşırı kullanın. Böylece beyazlığın ardında ne olduğu belli olmayacaktır.

Erkekler için üzerinize yapışan gömlekler yerine biraz daha bol tercihler sizi olduğunuzdan daha iyi gösterecektir. Seçtiğiniz ceket modelinde ise göbeğinizi saklamanıza yardımcı olacak olan sık düğmeli ceketleri öneririm. Bu sayede hem daha zayıf görüneceksiniz hemde sizi sıkan gömleklerin düğmelerinin patlarcasına durmasının önüne geçmiş olacaksınız. Sizlerde bu önerilerimizi dikkate alın ve şişmanlığın tadını çıkartın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Nişan Saç modelleri
Nişan İçin Saç Modelleri

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
cilt-bakimi-ve-cilt-temizligi
Cilt Bakımı ve Cilt Temizliği

Kapat