Güzel Bir Vücut İçin

Güzel Bir Vücut İçin
4 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 2.574 kez okundu.

Güzel Bir Vücut İçin

Güzel görünen bir vücuda sahip olmak için boy ve kilo farkınızın belirlenenden fazla olmaması gerekir. Bu oran erkek ve bayanlara göre değişim göstermektedir. Erkekler de genellikle boy ve kilo oranının aynı ölçüde olması beklenirken, bayanlar da genellikle boy ve kilosu arasında 10 ile 20 kilo arasında bir fark olması beklenmektedir.

Bu oranı dengede tutmak için yemek şekli çok önemlidir. Çok yağlı, hamur işi şeyler ya da kızartma türü yendiği zaman bu oran bozulur ve olması gerekenden fazla bir kilo ortaya çıkar. Aynı zamanda bu besinler vücutta yağlanma ile sarkmalar meydana getirebilir. Bu yağlanma ve sarkmaları önlemek ve oluşumunu yok etmek için düzenli spor yapılması gerekmektedir.

Dünya üzerinde mükemmel bayan vücudunun 90-60-90 olarak görünmektedir. Ancak kemik yapısı bu oluşumu oldukça etkiler. Kemikleri iri bir bayanın bu ölçülere gerilemesi neredeyse imkânsızdır. Bu nedenle bu bir ölçüt olmamalıdır. Sağlıklı bir vücut için kullanılan ürünler de oldukça önemlidir. Bunun için sıkılaştırıcı kremler masaj yağları ve nemlendiriciler kullanılmalıdır. Özellikle selülit kremleri en çok tercih edilen cilt bakım ürünlerinden birisidir. Bazı kremler gerçekten oldukça etkilidir.

Vücudun sağlıklı görünümü için nemlendiriciler ve güneş koruyucu kremler kullanılmalıdır. Güneş etkileriyle cildiniz olması gerekenden önce yaşlanma belirtileri gösterebilir. Özellikle bu etkiler yüz bölgesinde görünmektedir. Bu kremleri kullanırken cilt özelliklerinize göre tercih etmeniz gerekmektedir. Sağlığınızı bozabilecek içeriğini bilmediğiniz ürünleri kullanmamanız önerilir.

Güzel hissetmek kişiye bağlıdır. Kendi ile barışık olan biri kendini güzel hisseder. Önemli olan sizin ne istediğiniz ve ne hissettiğinizdir. Kilo vermek için sağlığınızdan olmayın. Unutmayın kiloyu sağlığınızı korumak ve olduğunuzdan güzel görünmek için veriyorsunuz. Her kadın güzeldir sadece farkına varması gerekir.

Sakınmanız gereken yiyecekler

Sıkı, düz bir karına sahip olabilmek için her ne kadar düzenli spor yapıp beslenmenize dikkat de etseniz bazı yiyeceklerden uzak durmalısınız. Birçok kişinin ortak sıkıntısı olan vücudun herhangi bir yerinde meydana gelecek şişlikleri önlemek adına  belli meyve ve sebzelerle, fasulye ve belli tahıl türleri gibi aşırı lifli yiyeceklerin tüketimini sınırlandırmalı sınız.  Bunun yanı sıra tuz, şeker ve undan da uzak durun.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Yaz Diyeti Önerileri
Yaz Diyeti Önerileri

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
sonbaharda-cilt-bakimi-nasil-yapilir
Kiehl’s Ürünleri ile Bakım

Kapat