İçinizi Isıtacak Gıdalar

İçinizi Isıtacak Gıdalar
31 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 2.053 kez okundu.

Malumunuz kış aylarının içerisindeyiz ve soğuk hava şartları altında yaşamımızı devam ettirip, sorumluluklarımızı yerine getirmekle uğraşırken bir yandan maruz kaldığımız kar, yağmur, dolu yada kuru soğuklar ile boğuşan bedenimiz tam da bu aylarda daha hassas olmakta. E tabi bu durumların beraberinde grip, soğuk algınlığı gibi mevsimsel hastalıklara da yakalanılmakta…

Bunun için en iyisi doğal ve bitkisel yöntemlere başvurmak… Topraktan gelen bedenimizin devasını bizim gibi topraktan gelen bitkiler ile aramak herhalde yanlış bir iş olmayacaktır.

Vücudu koruyan ve ısıtan bitkiler, yapılan araştırmalara göre tek tek tespit edilmiş ve  bu mucizevi bitkiler;

*Badem
*Bal
*Tarçın
*Zencefil
*Beyaz Hatmi
*Karabaş Otu
*Safran
*Kara Dut Pekmezi
*Kara Üzüm Pekmezi
*Keçi Boynuzu Pekmezi 
*Kırmızı Pancar
*Civan Perçemi
*Kedi Otu
*Çemen
*Zerdeçal
*Tavşan Memesi
*Arı Sütü

gibi bitkisel seçenekler ile diri ve dinç kalabilir, içinde bulunduğumuz kış mevsimini sapasağlam atlatabilirsiniz. Vücudu ısıtan ve enerji veren bu besinlerden en azından 5-6 tanesini her gün düzenli olarak kullanırsanız.Bu besinleri hayatınıza soktuktan kısa bir süre içerisinde farkı hemen içinizde hissedebileceksiniz. Ciddi anlamda enerji veren ve üşümeyi, kansızlığı, bitkinliği, boğaz ağrısını, bağışıklık sorunlarını dindiren bu besinler kış ayları için vazgeçilmez bir enerji deposudur. Doktorların desteklediği bu bitkisel gıdaları tüketen kişilerin, tüketmeyen kişilere göre daha az hasta olduğu ve kan ve hormon değerlerinin daha sağlıklı çıktığı da gözlemlenmiştir.

Önümüzdeki 1-1,5 ay daha soğuk olacağı düşünülürse bence hemen bir markete gidip, saydığımız bu gıdaları evinize depolayın. Hatta ve hatta kendinize güzel bir bitki çayı yapıp, yanında ekmek ile pekmez, bal ve bademi yiyebilirsiniz.

Kaliteli bir yaşam ve mutlu bir kış için sizin için araştırıp, önerdiğimiz bu besinleri muhakkak tüketin ve sonuçlarını görüp, yaşadıktan sonra bize de içinizden teşekkür etmeyi unutmayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
2-gunde-1-kilo-nasil-verilir
2 Günde 1 Kilo Nasıl Verilir?

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
siyah-nokta-maskesi-ev-yapimi
En İyi Yüz Kremi Nedir

Kapat