Kakao Yağının Saça Faydaları

Kakao Yağının Saça Faydaları
5 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 2.306 kez okundu.

Kakao Yağının Saça Faydaları

Özellikle bayanların saçları konusunda ne kadar hassas oldukları herkes tarafından bilinmektedir. Erkekler bayanlara oranla daha az saçlarına özen göstermektedir. Erkekler için saç bakımı yıkamak ve jole sürmekten ibarettir. Ama bayanlar için durum biraz daha zordur.

Nemlendirici özelliği sayesinde kakao yağı saç derisinin kaşınmasını,  tahriş olmasını da azaltmaya yardımcı olur. Saç derisini temizler,  saçın ufak toz parçacıklarından arınmasını sağlar. Saç derisinin sağlık olmasını sağlar,  buda sağlık olan bir saç derisinde saçların daha sağlıklı olmasını sağlamaktadır. Kakao yağı nemlendirici özelliğinde dolayı saç tellerinin kırılgan yapısını değiştirir ve saçların dökülmesine de engel olmak için gerekli katkıyı da sağlar. Piyasadaki birçok saç bakım ürünlerinin içerisinde kakao yağının olduğunu görebilirsiniz. Kuru ve yıpranmış saçlardan rahatsız olan birçok insan kakao yağı ile faydalarından yararlanabilirler. Yıpranan saçların onarılmasın da ve kırılan saçların azalmasında yardımcı olmaktadır. Ayrıca sert saçlı olan kişilerde saçlarına şekil verebilmek içinde kullanabilirler.

Saf olan kakao yağını banyoda şampuandan önce saç maskesi olarak ta uygulana bilmektedir. Saf kakao yağını eriterek sıvı hale getirdikten sonra yağı masaj yaparak saçlarımıza uygulayabiliriz. Uygulama esnasında 20 dakikadan fazla yağın saçta bekletilmemesi önerilmektedir. Çünkü oda sıcaklığında yağ eski katı sekline alacaktır ve buda yağın saçlarımızdan arındırılmasını zor hale getirecektir. Kakao yağını alırken mutlaka kaliteli markanın ürünlerini almaya özen göstermemiz gerekir. Kakao yağı saçın kaybetmiş olduğu kimyasallar yollarla kaybedilen yağın tekrar kazanılmasını sağlar. Saçların uzama sürecinde önemli bir rol oynar. Güzel kokusu nedeniyle saçlarımızın güzel kokmasını da sağlar. Saçın yağ dengesini korumaya yardımcı olur.

Kakao yağını kullanıma başlayacaksak belirtmiş olduğumuz gibi kaliteli ve marka yapmış olanlarını temin etmeliyiz. Aksi durumda piyasada kakao yağı adı altında satılan birçok ucuz ürün bulunmaktadır bunları tercih etmemiz durumunda kakao yağından beklemiş olduğumuz yararların tam zıttı olarak saçlarımıza zarar verme oranı yüksektir. Saçlarımız insan için önemli bir konu dur. Her insan saçlarını kaybetmek istemez ve sürekli sağlık bir saçlarla yaşamayı isterler. Mümkün olduğunca kaliteli yağları tercih etmeliyiz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Gelin Makyajı Modelleri
2016 Gelin Makyajı Modelleri

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
gömlek bluz modelleri
Gömlek bluz modelleri

Kapat