Kırmızı Kantaron Yağının Faydaları

Kırmızı Kantaron Yağının Faydaları
18 Kasım 2015 tarihinde eklendi, 4.438 kez okundu.

Badem yağını duyduk, argan yağını duyduk, limon yağını da duyduk. Peki, kırmızı kantaron yağını duydunuz mu? Kantaron çiçeğinden yağılan bu yağ, yara izleri, sivilce izleri, iltihaplanmalar, cilt çatlakları ve ciltte oluşan diğer lekelerin tedavisinde kullanılan oldukça faydalı bir yağ. İlkbahar aylarında çıkan bu şifalı çiçeğin yağını evde kendinizde hazırlayabilirsiniz. Bunun için topladığınız kantaron çiçeklerini bir kavanoza doldurup üzerini geçecek kadar doğal zeytinyağı ekleyip kapağını sıkıca kapatın ve kavanozu 40 boyunda bekletin. Zaman geçtikçe kavanozun içindeki yağın kırmızıya döndüğünü göreceksiniz. 40 gün boyunca beklettiğiniz bu yağı vücudunuzdaki iltihaplanmalar, yaralar ve izler için kullanabilirsiniz. Peki, kırmızı kantaron yağının faydaları nelerdir?

Sivilce İzleri

Ergenlik döneminde çıkan sivilcelerinizle oynadınız ve cildinizde iz kaldı. Kimyasal peeling yaptırmaya gerek kalacak kadar ciddi bir probleminiz yoksa doğal formüllerle sivilce izlerini geçirebilirsiniz. Yüzde, omuzda ve vücudun çeşitli bölgelerinde bulunan sivilce izlerine organik kırmızı kantaron yağı sürebilirsiniz. Eğer bu yağı evde kendiniz hazırlayamıyor ya da çiçeğin mevsimi dışındaki aylardaysanız, güvendiğiniz bir aktardan doğal kırmızı kantaron yağı satın alabilirsiniz. Bu yağı bir pamuk yardımıyla, sivilce lekelerinin olduğu bölgelere, lokal olarak kompres yaparak uygulayın. Düzenli uygulandığında, birkaç kullanımdan sonra bile sivilce izlerinin renklerinin açıldığını gözlemleyebilirsiniz.

İltihaplar ve Yaralar

Kırmızı kantaron yağı, iltihap önleyici bir yağdır. Antiseptik özelliği bulunan bu yağı, yara ve yanıkların üzerinde de kullanabilirsiniz. Kanamayı durdurucu özelliği de bulunan bu yağı, yaranın üzerine mikrop oluşumunu önlemek için sürebilirsiniz. Vücudunuzda yanık mı oluştu? Elinize çay mı döküldü? Daha önce olduğunuz ameliyat nedeniyle vücudunuzda iz mi kaldı? Vücudunuzda herhangi bir sebeple oluşmuş bir yara izini tedavi etmek için, doğal bir kür olan kırmızı kantaron yağını deneyebilirsiniz. Birçok şifa özelliği bulunan bu yağı izi kalmış yaraların dışında; açık yaralar, kesikler, morluklar, ezikler için de kullanabilirsiniz. Tüm bu faydalarının dışında; hızlı kilo alıp verme, gebelik, ince cilt yapısı ya da genetik faktörlere bağlı olarak vücutta meydana gelen cilt çatlaklarının tedavisi için de yine kırmızı kantaron yağının faydalarından faydalanabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Hypoxi İle Zayıflama
Hypoxi İle Zayıflama

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
30 Günde 10 Kilo Verme Diyeti
30 Günde 10 Kilo Verme Diyeti

Kapat