Kirpikleri Uzatmak

Kirpikleri Uzatmak
23 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 4.821 kez okundu.

Kirpikleri Uzatmak

Her kadının hayalidir kaşına kadar uzun kirpiklere sahip olmak. O kadar özenilmiştir ki Türkan Şoray’ın bile en çok dikkat çeken yeridir kirpikleri. Bazıları bu konuda doğuştan şanslıdır ama çoğu şanssızdır burada da kendi çabamız giriyor devreye. Vazelin uygulaması yapabilirsiniz.

Vazelini temiz parmaklarınızla veya kulak çubuğu ile uygulayabilirsiniz isterseniz gündüz isterseniz gece gözünüzde uyumanız hiç bir zarar vermez hatta nemli kalması daha yararlıdır. Vazelin kirpikteki dökülmeyi de azaltır, kirpiklerin nemli kalmasını sağlar ve kirpiklere uygulanan rimel gibi zararlı ürünlerden gelen zararlara karşı korur.

Kirpik diplerine masaj yapmak kan dolaşımını hızlandırır ve uzamaya yardımcı olur. Uzun ve sağlıklı kirpikler için düzenli beslenmek de önemlidir öğün atlamamak ve yeterli miktarda beslenmek gerekir.

Zeytinyağı kirpik köklerini besler, nemlendirir, parlamasına yardımcı olur ve sağlıklı uzamasını saçlar. Maskara ve kirpik kıvırıcı ürünlerden uzak durun. Söylemesi kolay tabi ama hepimiz devamlı olarak kullanıyoruz ama haftada en az iki gün ara vermek kirpiklerin uzamasına ve dökülmesine engel olur.

Kirpikleri UzatmakE vitamini alın. Besinler dışında aktarlardan da alınabilir gece yatmadan önce pamukla uygulamak faydalı olur. Gözde uzun süre kalan makyaj kirpiklere zarar verir ve dökülmesini sağlar ve uzamaz. Siz siz olun makyajla uyumayın.  Aktarlardan alabileceğimiz doğal yağlar kirpik uzamasına yardımcı olur genellikle Hint ve badem yağı bu uygulamalarda fayda sağlamış ürünlerdir.

Peki ama maske ile kirpik uzatmak mümkün mü diye merak ediyorsanız eğer evet bu mümkün işte sizler için özel kirpik uzatıcı Yumurta akı ve hint yağı maskesi!

Bildiğiniz gibi yumurta akının bir çok faydası vardır ve adeta bir protein deposudur, bir uzman yumurta akı ile zeytinyağının karışımından elde edilen saçlarınıza uygulayabileceğiniz bir maske de önermektedirler. Bu yöntem ile saçlarınızın uzamasını sağlayabilirsiniz.Bu yöntemi kirpikleriniz de de uygulayabilirsiniz. Yapmanız gereken şey yumurta akı ile hint yağını eşit miktarlarda alarak karıştırmak ve daha sonra pamuklu bir çubuk ile bu özel karışımı kirpikleriniz de uygulayabilirsiniz. Düzenli şekilde kullandığınız takdirde uzun kirpikleriniz ile adeta göz kamaştıracak sınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
saç-hataları-3
Sizi Yaşlı Gösteren Saç Hataları

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Bebek Mamasına Ne Zaman Başlatılır
Bebek Mamasına Ne Zaman Başlatılır?

Kapat