Kış Aylarında Güzellik ve Bakım

Kış Aylarında Güzellik ve Bakım
12 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 2.720 kez okundu.

Güzellik ve Bakım Tavsiyeleri

  • Kış aylarının yaklaşması ile birlikte elimizde ve cildimizin diğer bölgelerinde kurumalar, pullanmalar ve yazın oluşan lekelerin belirtiler artarak devam eder. Güzellik ve bakım konusunda dikkat etmemiz gereken husus mevsimsel şartlara uygun hareket etmektir. Bakım konusu her ne kadar bayanlara özel bir şey olarak bilinse de son zamanlarda erkekler de fazlasıyla bakıma önem vermeye başlamıştır.
  • Vücudumuzda bakım yaparken en önem verdiğimiz yer, yüzümüzden sonra ellerimizdir. Yüz bölgemiz daha fazla güneşe maruz kalır ama eldeki leke ve kırışıklıklar daha çabuk kendini göstermeye başlar. El bakımı için araştırma yapan ve özen gösterenlerin yüzde 60’ı bayan yüzde 40’ı erkektir. Bu da bize gösteriyor ki artık her iki cinste ellerin görünümüne büyük önem veriyor. Sıvı sabun kullanan kişi sayısı artıkça problemler de artıyor. Sabunlar bakterileri temizliyor fakat elleri çok kurutuyor ve bu nedenle pullaşma ve kuruma meydana geliyor. Kış aylarında güneş etkisi az ama elde yaşanan sorunlar daha fazladır. El bakımı için evde uygulanabilecek maskelerin yanı sıra fraxel lazeri ile tıbbi olarak da lekelerden ve kurumalardan kurtulabilirsiniz. Kış aylarında elleriniz için nemlendirici kullanmayı ihmal etmeyiniz, doğal el kremi yapımız yazımızdaki kendi nemlendirici kolayca yapabilirsiniz.
  • Kış aylarında bakıma ihtiyaç duyan diğer organımız ayaklarımızdır. Yaz  boyu terlik giydik havalandırdık ama bütün kış boyunca kapalı kutular arkasında sürekli yıpranan ayaklara gereken özeni göstermemiz gerekiyor. Ayak güzelliğiniz için oranı yüzde 20’lerde olan üre içerikli kremlerden kullanarak kış aylarının zor şartlarından ayaklarınızı koruyabilirsiniz.
  • Yaz aylarında yüzümüz sürekli güneşe maruz kaldı ve koyulaştı. Siz bunu bronzlaşmak için bilinçli olarak yaptınız ama güneş koruyucu kremi kullandınız mı? Birçok bayan hızlı bronzlaşmak için koruyucu kullanmıyor ve cilt sürekli kuruyarak sertleşiyor. Bebek gibi bir cilde sahip olmak isterken sert ve koyu renkler ile karşılaşıyoruz. Yüzde koyulaşmanız azaldıkça da yüzünüzde renk farklılıkları oluşur. Bu yüzden cildinize uygun kuru, yağlı veya karma cilt bakımlarını yaparak cildinize eski canlılığınızı kazandırmanız gerekiyor. Cildiniz olduğundan çok sertse ve yaptığınız bakımlar işe yaramıyorsa stimülasyon peeling yöntemlerini deneyebilirsiniz. Sitemizdeki cilt bakımı kategorisinde cildinize uygun bakım ve maske tariflerine göz gezdirebilirsiniz.
  • Yazın en çok etkilenen yerlerden biri de saçlarımızıdır. Deniz, havuz ve güneş derken saçlar yıpranır, gücünü kaybeder ve dökülmeye başlar. Evde kendiniz uygulayabileceğiniz saç bakım maskelerinin yanı sıra son dönemlerde popülaritesi artan PRP yöntemini de deneyebilirsiniz. Bu yöntemde yapılan tedavi için vücuttan kan alınır ve saçları güçlendirmek için özel işlem yapılır. Kendi kanınızdan alınan bu yöntem sayesinde saçlarınıza zarar vermeden eski güzel ve bakımlı görüntüsü geri kazandırılır. Ben bu tür yöntemlere karşıyım diyorsanız saç bakımı kategorimizde işinize yarayan birçok faydalı bakım önerileri yer almaktadır.
  • Kış aylarındaki en büyük problemlerden biri de selülitlerdir. Yaza girmeden önce kısa bir süre kendinize dikkat edere kilo vermeye ve selülitleri yok etmeye çalışırsınız ama yaz bitip kış ayları başladığı zaman da bütün bunlar boşa gider. Tabi bu durumda yazın tatil nedeni ile tüketilen fast-food ürünlerinin de payı büyüktür. Kış aylarında yoğun bir iş temposu nedeni ile spor yapmıyoruz, bu huyumuzdan vazgeçerek hafif egzersizler ile selülitlerden kurtulmamız gerekiyor. Benim bunlara zamanım yok diyorsanız, güzellik ve bakım merkezlerinde uygulanan velashape ve thermage gibi yöntemleri kullanarak selülitlerden kolay şekilde kurtulabilirsiniz. Bizim tavsiyemiz beslenmenize dikkat ederek ve spor yaparak doğal yollardan selülitlerden kurtulmanızdır.
  • Kış aylarında yaşanan hareketsiz yaşam nedeni ile göbek ve bel çevresi sürekli yağlanıyor. Bitkisel yollardan zayıflayamadım diyorsanız, ameliyat gerektirmeyen zeltig yöntemi ile bölgesel yağ yakım işlemi yaptırabilirsiniz.
  • Kollarınız zamanla sarkmaya başladıysa yeteri kadar su içmiyor ve spor yapmıyorsunuz demektir. Yine o kadar uğraşa rağmen doğal yollardan faydalanamadıysanız, smile up tekniğinden kullanılan elektrodlar sayesinde sarkan kollarınızın düzelmeye başladığını görebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Göbek Eritmek İçin İpuçları
Göbek Eritmek İçin İpuçları

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
bio-oil-catlak-tedavisi
Bio Oil Çatlaklara İyi Geliyor Mu?

Kapat