Kış Güzelliğinin 5 Sırrı

Kış Güzelliğinin 5 Sırrı
15 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 2.196 kez okundu.

Havaların iyice soğuduğu, karın kendini gösterdiği kış mevsiminden en çok etkilenen cildimiz oluyor. Kuruluk, kışın soğuktan etkilenen ciltte en sık görülen problemlerin başında geliyor. Bu nedenle kış günlerinde cildinizi her zamankinden daha fazla nemlendirmeye ihtiyacınız olacak. Neme ihtiyaç duyan sadece cildiniz değil, tırnaklar, dudaklar ve saçlarınıza da kışın ekstra bakım yapmanız gerekiyor. İşte kış ayları için küçük ama etkili 5 sır…

1) Peeling Yapın 

Kış aylarında ciltteki ölü derileri atmak için peeling yapmanız gerekecek, ancak kışın sadece cildiniz değil, dudaklarınız da peeling’e ihtiyaç duyar. Kuruyan ve çatlayan dudaklarınızı canlandırmak ve tazelemek için, dilerseniz hazır dudak peeling’i ürünleri ile dilerseniz de evde şeker, zeytinyağı ve badem yağı ile hazırlayacağınız doğal peeling tarifini deneyebilirsiniz. Kışın kuruyan dudaklar, sadece kötü görünmekle kalmaz, aynı zamanda oldukça rahatsız edicidir. Ruj sürdüğünüzde çatlamış bir görünüm yaratmasın diyorsanız, düzenli olarak yapacağınız dudak peeling’i ile bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

2) Her Derde Deva: Su

Kış aylarında da yeteri kadar su içiyor musunuz? Yazın daha çok terlediğimiz için daha çok su içme ihtiyacı duyarız. Oysa kışın da en az yazın olduğu kadar su içmeniz, cildinizin kurumasını engelleyecektir. Cildinizin ihtiyaç duyduğu suyu ona karşılarsanız, cildinize içeriden yapacağınız takviye ile dışarıdan ekstra bakım yapmanıza bile gerek kalmayacak.

3) Nemlendirici

Kışın kuruyan hava ile cilt daha çok nemlendirilmeye ihtiyaç duyar. Dolayısı ile nemlendirici ürünlere, kış sezonunda daha büyük iş düşüyor. Cildinize yapacağı nem takviyesi ile cildinizi kışa hazırlayın.

4) Güneşten Korunun 

Yazın güneş koruyucu sürüyor olabilirsiniz. Peki, kışın? Kendini çok fazla göstermese de, kış mevsiminde de cildinizi güneşin zararlı ışınlarından korumanız gerekir. Bu durumda yaz kış demeden, evden çıkmadan yarım saat önce cildinize güneş koruma faktörlü bir krem uygulamalısınız. Böylece her mevsim cildinizi erken yaşlanma belirtilerine karşı korumuş olacaksınız.

5) Gözleri İhmal Etmeyin

Kışın soğuk, rüzgarlı ve kuru havasından yalnızca cildiniz değil, gözleriniz de etkilenir. Kış ayları için bir göz damlası bulundurmanızı ve gözleriniz havadan etkilenip kızardığında gözlerinize bu damlalardan damlatmanızı öneriyoruz. Göz çevresi bakımı da oldukça önemli. Kuruyan havadan en çok etkilenen bölgelerden biri de göz çevresidir. Onu da kışın etkilerinden korumayı ihmal etmeyin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
fft20_mf216111
Bir Daha Kilo Almamak İçin İpuçları !

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Güzel Bir Vücut İçin
Güzel Bir Vücut İçin

Kapat