Kış Güzelliğinin Sırları

Kış Güzelliğinin Sırları
3 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 2.337 kez okundu.

Havaların soğuması ile beraber kıyafetlerimizin değişimi kadar kendimize uyguladığınız tüm bakım ve makyaj işlemleri de değişime uğrayacaktır. Her mevsim vücudunuzun farklı bakım ve makyaj stillerine ihtiyacı vardır.

kış-güzelliği-2
Kış aylarında da güzelliğinizi ve bakımlı olduğunuzu göz önünde bulundurmak istiyor ve yine göz alıcı olmayı hayal ediyorsanız; o zaman yapmanız gereken bazı kış güzelliğinin sırlarını bilmeniz gerekecektir. Soğuk kış aylarında cildinizde oluşan ölü derilerden kurtulmak istiyorsanız, peeling yapmak çok mantıklı bir hareket olacaktır. Fakat soğuk kış aylarında peeling işlemine ihtiyacı olan sadece cildiniz değildir. Aynı zamanda dudaklarınızın da bu peeling işlemine ihtiyacı vardır. Kimse kurumuş ve çatlamış dudaklar ile güzel ve bakımlı olmayı başaramaz. Dudaklarınıza isterseniz dışarıdan satın almış olduğunuz hazır peeling ürünlerinin uygulamasını yapabilirsiniz; isterseniz de evinizde hazırlayacağınız basit bir kür ile dudaklarınıza sağlıklı ve pürüzsüz bir görünüm verebilirsiniz. Şeker, zeytinyağı ve badem yağı yardımı ile doğal olarak hazırlayacağınız karışımı dudaklarınıza uygulayarak, çok daha sağlıklı ve pürüzsüz dudakların sahibi olabilirsiniz. Ruj sürdüğünüzde sizi zor durumda bırakacak olan bu can sıkıcı dudak çatlaklarından düzenli olarak peeling yaparak kurtulun. Kış güzelliğinin sırları arasında kuşkusuz ki her derde deva olan su vardır. Eğer kış aylarında ihtiyacınız olan suyu tüketirseniz, o zaman cildinizin kurumasını büyük bir oranda engellemiş olursunuz. Tabi ki cildinizin kış aylarında nemlendirilmeye çok daha fazla ihtiyacı olacaktır. Kışın kuruyan hava cildinize zarar vereceği için cilt tipinize uygun olan nemlendiricileri düzenli olarak cildinize uygulamanızı öneriyoruz. Kışında güneşten korunmanız gerektiğini biliyor muydunuz? Kışın güneşi çok fazla göremesek de, ondan gelen zararlı ışınlara maruz kalabiliyoruz. Bu sebepten dolayı da evinizden çıkmadan yarım saat önce cildinize süreceğiniz düşük faktörlü güneş kremi, cildinizi bir kalkan gibi korumaya yetecektir.

kış-güzelliği-3
Kışın dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise gözleriniz olacaktır. Kış aylarının zor iklim şartları; rüzgar ve kuru soğuk cildinizi etkilerken aynı zamanda da gözlerinize zarar verecektir. Eğer gözleriniz kış aylarında havadan etkilenip, kızarıyor ve batmalar meydana geliyorsa o zaman yanınızda göz damlası bulundurmaya özen göstermeniz gerekecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Yağlı Ciltler İçin Maske

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
50-yas-ustu-bayanlarda-bakim
50 Yaş Üstü Bayanlarda Bakım

Kapat