Lavanta Yağının Saça Faydaları

Lavanta Yağının Saça Faydaları
5 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 2.802 kez okundu.

Biz kadınlar için belki de en önemli aksesuarımız saçlarımızdır. Hiç bir şey bir kadını parlak, güçlü, canlı ve bakımlı saçlar kadar seksi ve güzel gösteremez. Bildiğiniz üzere sağlıklı saçlara sahip olmak için saçları en fazla 8 haftada bir kestirmek gerekiyor; ama saç bakımı dediğimiz olay bu kadarla sınırlı değil. Şampuanlama işleminin yanında saçınızı güçlendirecek ve bakım yapacak çeşitli maske ve doğal bakım kürleri ile saç bakımınızı destekleyebilirsiniz. Bitkisel yağlar, özellikle mevsim geçişleri ve havaların soğuk olduğu kış aylarında bakıma ve desteğe ihtiyaç duyan saçlara iyi birer destek sağlar. Saçınız için kullanabileceğiniz bitkisel yağlardan biri de lavanta yağıdır. Cilde birçok faydası bulunan lavanta yağının saça faydaları da bulunmaktadır.

Hazırlayacağınız saç bakım maskelerinin yanında, tek başına lavanta yağı ile de saçlarınıza bakım yapabilirsiniz. Güçlü ve etkili bir yağ olduğu için lavanta yağı, saç kırılmalarının onarılmasında etkilidir. Bunun dışında bu yağın belki de en önemli faydası, koparak dökülen saçları güçlendirmektir. Düzenli olarak ayda 2-3 kez lavanta yağı ile saçınıza bakım yaptığınızda, saç dökülmeleri, kırıklar ve koparak dökülen saçlar gibi problemlerin yavaş yavaş azaldığını göreceksiniz.

Lavanta yağı, saç köklerinin güçlendirilmesini sağlar. Çeşitli çevresel faktörlere bağlı olarak görülen saç dökülmelerine karşı da yine bitkisel bir kür olan lavanta yağı ile saç bakımını tercih edebilirsiniz. Daha hızlı uzayan ve daha sağlıklı saçlara sahip olmak istiyorsanız, evinizde doğal bir lavanta yağı bulundurabilir ya da evde kendiniz bu yağı hazırlayabilirsiniz. Eğer dışarıdan alacaksanız, bu yağı satın alacağınız aktarın güvenilir olmasına özen gösterin. Saç dökülmeleri için, lavanta yağı ile her gün saçlarınıza bakım yaptığınızda, birkaç ay sonra saç dökülmelerinin azaldığını göreceksiniz. Tek başına lavanta yağını kullanabileceğiniz gibi ona ek olarak;

  • üzüm çekirdeği yağı,
  • kayısı yağı,
  • jojoba yağı,
  • biberiye,
  • sedir ağacı ve
  • kekik yağı ile birleştirerek de saçınıza uygulayabilirsiniz. Bu karışımı, saçlarınıza masaj yaparak uyguladıktan sonra 30 dakika bekletip yıkayın. Ardından şampuan ile saçları yağdan arındırmayı unutmayın. Bu maske, saçları güçlendirmek, dökülmeleri azaltmak ve saçların daha hızlı uzamasını sağlamak için iyi bir seçim olacak.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
bacak-ve-baldir-inceltme-egzersiz-hareketleri
Bacak ve Baldır İnceltme için Egzersiz Hareketleri

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
kis-aylarinda-guzellik-ve-bakim
Kış Aylarında Güzellik ve Bakım

Kapat