Makyaj Sonrası Temizlikte Püf Noktalar

Makyaj Sonrası Temizlikte Püf Noktalar
17 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 2.248 kez okundu.

Günümüzde yaş aralığı fark etmeksizin her yaştan bayanların makyaj yaptığını biliyoruz. Yapılan makyaj bayanlar için ne kadar önemliyse temizlemekte önemli olmak zorunda. Makyaj malzemeleri kimyasal karışımlar sayesinde üretilmektedir. Bu yüzden cildimiz sürekli bu kimyasal maddelere maruz kaldığı için, cildin erken yaşlanmasına neden olur. Kırışıklarla dolu bir surat istemiyorsanız vereceğimiz bilgileri dikkatlice okumanızı rica ederim.

makyaj-temizleme-3

Başlıca kullandığınız makyaj malzemelerini değiştirin. Bitkisel karışımlarla elde edilen ürünleri tercih edin. Ağırlıklı olarak gül suyu ve papatya gibi bitkisel ürünleri kullanın. Bu ürünler kırışıklıkları ortadan kaldıran etkenlerdir. Makyaj temizleme suyu ve mendillerini kullanabilirsiniz. Ucuz diye bilmediğiniz ürünlerden kaçınmanızı önemle rica ediyorum. Geceleri yatmadan önce mutlaka ama mutlaka makyajınızı temizleyin. Eğer temizlemezseniz yorulmuş olan cildiniz daha da yorulacaktır ve sabah kalktığınızda yine makyaj yapma gereği duyacaksınız. Cildiniz için hiç de sağlıklı bir yöntem olmayacaktır. Dikkat edilmesi gereken hususlar şu şekildedir.

  • Makyaj silmek için sürülecek krem veya suyunu yeterli miktarda kullanın.
  • Yeterli miktarda kullanılan suyu veya kremi cildinize yedirin ufak parmak hareketleriyle ovalayarak, cildin içine girmiş makyajı da bu şekilde çıkarabilirsiniz.
  • Makyaj silmeye yukarıdan aşağı doğru ilerleyerek yapın. Karışık veya aşağıdan yukarı doğru temizlemeyin.
  • Makyaj silme işleminden sonra yüzünüzü sabunlu suyla güzelce yıkayın.
  • Kullandığınız makyaj temizleme ürünün bitkisel olduğundan emin olun. Kimyasal ürünlerden kaçının.

young lady with small mirror in her hand, removing makeup

Makyaj temizliğinize dikkat etmeniz cildinizin erken yaşlanmasını bir nebze azaltmış olsa da yediğiniz ürünlerle bu yaptıklarınızı tamamen kaldırmış olursunuz. O yüzden yağlı ve sağlıksız yiyeceklerden kaçının. Gazlı içecekler yerine bitki çaylarını tüketin. Sporunuzu ihmal etmeyin. A vitamini deposu olan havuçtan bol bol yiyin. A vitamini cildinizde bulunan hasarlı bölgeleri onarır. Yeşil çayı bol bol tüketmenizi rica ediyorum. Vücut direncini artırmada yardımcı olur. Sinir stres yapacağınız durumlardan koşarak uzaklaşın. ( ) stres sonucunda cildinizde istemsiz gerilmeler ve kasılmalar yaşanır. Hızla gerilip gevşeyen ciltte kırışıklıklar meydana gelir. Daha sağlıklı ve pürüzsüz bir bünye için yukardakileri rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Başka konularda bilgi sahip olmak istiyorsanız sitemizin konu başlıklarına tıklayarak öğrenebilirsiniz. Sağlıklı ve mutlu bir yaşam dileğiyle…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Haftada-1-Kilo-Ayda-5-Kilo-Verdiren-Diyet-Listesi
Haftada 1 Kilo Ayda 5 Kilo Verin

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Muz Diyeti Listesi
Muz Diyeti Listesi

Kapat