Makyaj Temizleme için Öneriler

Makyaj Temizleme için Öneriler
20 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 3.464 kez okundu.

Makyaj Temizleme için Tavsiyeler

 • Bir bayan için makyaj yapmak ne kadar önemliyse makyaj temizleme de bir o kadar önemli olmalıdır. Ciltteki kusurları kapatmak için uygulanan birçok makyaj kimyasal maddeler içerir, bu maddelerde cildinizde ne kadar fazla kalırsa o kadar tahribata yol açar. Makyaj temizleme için yapılan birkaç araştırma sonucu sizlere önerilerde bulunmak istiyorum.

Cildi Makyajdan Temizleme Yolları

 1. Yüzünüzdeki makyajı temizlemek için öncelikle cilde zarar vermeyecek malzemeler kullanmanız gerekir. Bu nedenle makyaj temizliği için yumuşak olması nedeni ile pamuk tercih edilir.
 2. Makyajı yüzünüzden temizledikten sonra kulak arkalarınızdan boynunuza kadar temizliğe devam etmelisiniz. Yapılan makyajın kalıntıları bu bölgelere kadar gidebileceği için bu uygulamayı yapmak faydalı olacaktır.
 3. Ciltteki makyajı sağlıklı bir şekilde temizlemek için süt ihtiva eden makyaj temizleme jelleri kullanmalısınız. Böylece cilt hem derinlemesine hem da sağlıklı bir şekilde temizlenmiş olur.
 4. Göz etrafına yapılan makyajı temizlemek için yağ, su içerikli temizleyici malzemeleri kullanmak gerekir.

Yağlı Ciltler için Makyaj Temizleme Yolları

 1. Yağlı ciltler normal ciltlere oranla problemli olduğu için makyaj yaparken, temizleme işlemi uygularken daha dikkatli olmak gerekiyor.
 2. Makyaj temizleme malzemeleri yağ içerikli olduğundan aşırı yağlı ciltlerde temizleme işlemi çok uzun sürebilir. Bu yüzden su içeren temizleme ürünleri tercih etmeniz gerekiyor.
 3. Jel, süt içeren makyaj temizleme malzemeleri yağlı ciltler üzerindeki makyaj kalıntılarını kolay şekilde arındırır ve cildin canlanmasına yardımcı olur.
 4. Cildiniz yağlı ise makyajı temizlerken pamuk kullanın, farklı ürünler kullanırsanız yüzünüzde mantar oluşumuna neden olabilir.
 5. Temizleme ürünleri kullanırken alkol içeren ürünleri tercih etmemelisiniz, cildi erken yaşlandırarak kırışıklıklara neden olabilir.
 • Göz kalemi temizliği makyaj temizliğindeki önemli noktalardan biridir. Göz, diğer organlara göre hassas olduğu için mikrop kapması sonucu istenmeyen sorunlar ortaya çıkabilir. Göz çevresini temizlemek için kullanacağınız malzeme temiz ve yumuşak olmalıdır. Pamuğun üzerine sıkacağınız süt içerikli jel ile göz çevrenizi yavaşça temizleyebilirsiniz. Cildiniz çok yağlı olduğundan bu temizleme yöntemi işinizi görmediyse özel olarak satılan sterilize edilmiş bez çubuklardan kullanmanız gerekiyor.
 • Doğal makyaj temizleyici tarifler yazımızda kendi temizleme malzemelerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
800-ve-900-Kalorilik-Diyet-Listesi
800 ve 900 Kalorilik Diyet

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
esmerler Nasıl Makyaj Yapmalı2
Estetik Merkezleri

Kapat