Makyaj Temizliği Nasıl Yapılır?

Makyaj Temizliği Nasıl Yapılır?
27 Kasım 2015 tarihinde eklendi, 1.941 kez okundu.

Özellikle genç yaştayken, henüz ince çizgiler ve ciddi cilt problemleri ile karşı karşıya kalmamışken, makyaj yaptıktan sonra silmek konusunda pek de başarılı olunmuyor. Zararlarını kısa vadede değil uzun vadede gösterdiğinden, makyaj sonrası temizliğin önemi bayanlar tarafından ne yazık ki biraz geç anlaşılıyor. Makyaj yaptığınızda cildinize yaptığınız; gözenekleri tıkamaktır. Yani cildinize uyguladığınız fondöten, pudra ve allık gözenekleri tıkarken cildin nefes almasını engeller. Göz çevresine uyguladığınız kalem, far, eyeliner ve maskara göze zarar verir. Tıkanmış gözeneklerde kirler birikir ve cilt problemlerine davetiye çıkarır. Hava almayan bir cilt hücre yenilemesini daha geç gerçekleştirir ve bu da zaman içinde yaşlanma probleminin ortaya çıkmasına neden olur. Peki, bu kadar önemli olan makyaj sonrası temizlik nasıl yapılmalıdır?

Makyajınız 15-20 belki de yarım saat sürerken, birkaç dakikalık bir makyaj temizleme işleminden kaçınmanız kulağa tuhaf gelmiyor mu? Üstelik artık pratik bir temizleme sağlayan makyaj temizleme mendilleri de bulunuyor. Yoğun geçen bir iş günü ya da bir partinin ardından eve geç geldiğinizde yapmak istediğiniz tek şeyin kapıyı açar açmaz yatağa atlamak olduğunu biliyoruz. Ama yatağın kenarında bulunan komodinin çekmecesinde bulunduracağınız bir paket makyaj temizleme mendili çok işinize yarayacak. Bu mendiller ile yapacağınız makyaj sonrası temizlik, gece boyunca cildinizin hava almasını engelleyen o makyaj kalıntılarının ciltte kalmasını engelleyecek. Gece boyunca hem cildiniz hem de gözleriniz rahat edecek.

Makyaj temizleme mendilleri, cildinizin temizlendiği hissi konusunda sizi tatmin etmiyorsa, pamuk yardımı ile uygulayabileceğiniz makyaj temizleme sütleri, losyonları ve makyaj temizleme suları gibi ürünleri de tercih edebilirsiniz. Özellikle son dönemde makyaj temizleme suları oldukça popüler. Garnier’ın makyaj temizleme suyu bu konuda oldukça başarılı. Ciltteki makyaj kalıntılarını temizleyerek gözeneklerin tıkanmasını engelleyen bu su, büyük bir şişede satıldığından uzun bir süre gidiyor. Bu suların dışında makyaj temizleme sütlerini de tercih edebilirsiniz. Elinizin altında hiç biri yoksa ya da elinizdeki ürün bittiyse önerimiz; günlük nemlendiricinizi ya da bir vücut kremini bir pamuğa dökerek yüzünüzdeki makyaj kalıntılarını temizledikten sonra günlük temizleyicinizi cildinize uygulayıp 1-2 dakika beklettikten sonra yıkamak olacaktır. Bir de üzerinden tonik ile geçerseniz, gece boyu cildinizin hava almasını engelleyecek faktörleri ortadan kaldırmış olacaksınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
desenli Güzel Eşarp Modelleri
Güzel Eşarp Modelleri

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
sac-kiriklari-icin-dogal-maske
Kırıkları Onarmak İçin Maske

Kapat