Makyaj Yapanlar Buraya Gelsin

Makyaj Yapanlar Buraya Gelsin
19 Kasım 2015 tarihinde eklendi, 2.800 kez okundu.

Bayanların güzel gözükebilmek için yaptıkları makyaj yaşamlarında olmazsa olmazlarıdır. Tabi bir de bu makyajı temizlemek var.Akşam yatmadan önce makyajınızı temizlemiyorsanız,sabah yapmanız gereken, cildinizi makyaj temizleyicisi ile temizledikten sonra varsa  toniğinizi kullanmak olmalı.Sabah makyaj yapmadan önce de bir müddet bekleyerek cildinizi dinlendirmelisiniz. Aksi halde cildinizi temizledikten hemen sonra fondöten sürdüğünüzde, cildinizde parlama olur ve fondötenin kalıcılığı azalır.

Cildinizin bozulmaması için temiz olması şart. Her gün cildinizi temizleyerek aslında cildinizin yaşam süresini uzatıyorsunuz. Makyajınızı temizlediğinizde cildinizin gözenekleri açılıyor ve cildiniz nefes alıyor,  gün içinde oluşacak olası bakterilerden de cildinizi temizleyerek arınmış oluyorsunuz.

Yoğun göz makyajı yapmaktan hoşlanıyorsanız kirpiklerinize dikkat edin. Göz makyajının temizliğinde bunun için özel olarak üretilmiş makyaj temizleyici ürünlerini tavsiye ederiz ancak bu ürünlerle de olsa göz makyajını temizlerken kullandığınız pamuğa çok fazla temizleyici dökmek yerine birden fazla pamuk kullanmaya özen gösteriniz. Pamuğu kısa bir süre gözünüzde  tuttuktan sonra kirpiklerinizi aşağıdan yukarıya doğru hareketlerle silerseniz kirpiklerinizde kopma yaşanmayacaktır.

Sade yüz için aldığınız temizleyicileri göz makyajı temizliğinde de kullanabilirsiniz, ancak göz temizliği esnasında gözlerinizi kapalı tutmalı ve temizleme işleminden önce gözlerinizi bol su ile yıkamalı ve her hangi bir iz görünmeyene kadar pamuk gibi yumuşak bir madde ile silmelisiniz. Burada da dikkat etmeniz gereken temizlik pamuğunuzu sürekli yenilemek. Uzmanlar makyaj temizlerken sürekli temiz pamuk kullanılmasının daha yararlı olduğunu dile getiriyor. Çünkü cildiniz en hassas yerinizdir.

Suya dayanıklı, kolay çıkmayan maskara kullanıyorsanız temizlemek için iki bazlı (su ve yağ) ürünleri tercih etmelisiniz. Ürünün yağ bazlı kısmı makyajınızı temizlerken, su bazlı kısmı ise kirpiklerinizi yumuşatır ve zarar görmelerini engeller.

Cildinizin makyaj etkisiyle bozulmasını istemiyorsanız, temizliğine özen göstermelisiniz. Makyaj sonrası bakımınıza önem vermediğiniz taktirde güzel gözükürken, bir süre sonra cildinizin yıpranıp bozulması sizi bir hayli üzebilir. Sizi, sizden çok düşünen uzmanların verdiği tavsiyeleri size bu yüzden aktarmaya çalışıyoruz. En hassas yeriniz olan cildinize iyi bakmanız dileğiyle…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
sivilce-lekeleri-icin-maske
Sivilce Lekeleri için Maskeler

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
güzellik-sırları
Güzellik Sırları

Kapat