Makyajla Uyumanın Cildinize Zararları

Makyajla Uyumanın Cildinize Zararları
3 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 2.104 kez okundu.

Makyaj ile yatmak sanıldığından daha zararlı aslında. Makyaj ürünleri ne kadar doğal olursa olsun cilde illa ki yabancı bir madde olarak zarar verecektir. İsterseniz makyajla uyumanın cilde zararları daha dikkatli inceleyelim.

En zarar veren ürünler- öncesinde baz veya nemlendirici sürsenizde- fondöten, kapatıcı ve pudra. Hele ki yoğun bir yapıya sahipse. Cildinizde giderek bir kalıntıya dönüşecektir. Tabi siz ürünü ne kadar alırsanız alın iyice yediriyor, bu yüzden gözeneklerde ürün daha fazla bulunuyor ve onunda üstüne ürün uyguluyorsanız onların hepsi kalıntıdan başka bi’ şeye dönüşmeyecektir. Bu kalıntılar cildinize tahmin edemeyeceğiniz oranda zarar( nem kaybı, yağlanma, gözenek tıkanması, tahriş vb.) verecektir. Ayrıca göz altına uyguladığınız ürünler göz altı morluklarınızın artmasına sebep olacaktır.

Maskaraya gelecek olursak kirpik köklerinizi zayıflatarak kirpiklerinizin dökülmesine sebep olacaktır. Ayrıca herhangi bir şekilde akması söz konusu olduğunda gözünüze de zarar verebilir hatta gözünüz enfeksiyon bile kalabilir.

Far vb. göz kapağına uygulanan ürünler ise gözü tahriş dışında göz kapağınızın zedelenmesine ( ovuşturmanızı da eklersek daha da zarar görecektir) sebep olacaktır.

Allık ve bronzer, uygulandıkları bölgelerdeki gözeneklerin içine işleyip zarar vermesinin yanında yağlı veya kuru( cilt tipine göre değişir) bir cilt haline getirir. Kaş ürünlerinin kaş derisini zedeleme ve kaşların dağınık halde çıkmasına makyaj ile uyunduğunda rastlanılmıştır.

Tüm bunların üst üste gelmesini kısaca toparlayalım ;

Gözeneklere dolan kalıntı haline gelmiş ürün yaşlanmayı ve kırışıklık oluşumunu hızlandırması ile birlikte dokuya tahriş etkisi bu şekilde uyumayı oldukça zararlı bir hale getiriyor. Kuruluk veya yağlanma oluşumuna kadar cilt tipinize göre illaki zarar veriyor diyebiliriz. Göz altı morluklarınızın belirginleşmesi, gözünüzün enfeksiyon kapması ( sürekli ovuşturacağınız için kirpiklerinizin dökülmesi), kirpik köklerinize zararından dolayı hem dokuya verdiği tahriş hem de belirgin kirpik dökülmesi gibi daha pek çok zararı vardır makyajla uyumanın… Öyle ” Aman, n’ olacak! ” diye geçilemez. Sadece 5-10dk nızı ayırarak cildinize vereceği zararlardan kurtulun, erken yaşlanmayın. Eğer sizin de böyle kötü. bir alışkanlığınız varsa hemen bırakmanız dileğiyle, iyi günler!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Gelin Makyaj Modelleri6
Gelin makyaj modelleri

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
ten-kokusu
Büyüleyici Ten Kokusuna Sahip Olmak

Kapat