Oje Nasıl Sürülmelidir?

Oje Nasıl Sürülmelidir?
21 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 2.432 kez okundu.

Oje Nasıl Sürülmelidir?

Oje makyaj malzemeleri arasında hanımların en çok tercih ettiği kozmetik üründür. Bunun en önemli nedeni ellerin görsellikte çok büyük önem taşımasıdır. İş hayatı olsun kişinin sosyal yaşamı olsun insan ilişkilerinde kişisel bakım oldukça etkilidir. Yüzü kadar elleri de bakımlı herkes saygı görür çünkü insanlarda ilk göze çarpan yüz olsa da, konuşmalarımızı ekseriyetle jestlerimizle desteklediğimiz için eller de göz önündedir.

Makyajda geçerli olan kural oje kullanılırken de geçerlidir. Nasıl ki temiz cilde yapılan makyaj doğal ve güzel görünüyorsa bakımlı tırnaklara uygulanacak oje de bir o kadar hoş görünecek ve kişinin kendini iyi hissetmesini sağlayacaktır. Oje nasıl sürülmelidir? sorusunun cevabını pek çok hanım bilmez ve oje uygulamasını gelişi güzel yapar. Aslında ilk dikkat edilmesi gereken ojenin rengidir. Kısa tırnaklarda açık renkler, daha uzun olanlarda koyu renk tercih edilmelidir. Temizliği ve gerekli bakımı yapılmış tırnağa oje sürmek için fırçasına tırnağın boyutuna göre oje alınır. Önce orta kısma daha sonra sağ ve sol bölümlere fırça yardımı ile dağılması sağlanır. Ojenin tırnağın tam dibine temas etmemesi gerekir çünkü temas ederse tırnak ojeli kaldığı sürece hava alamaz ve çabuk kırılır. İkinci bir kat sürülecekse pürüzsüz bir görünüm açısından ilk katın kuruması beklenmelidir.

Daha parlak ve gösterişli bir görünüm için ise oje iki kat sürüldükten ve kuruduktan sonra cila işlemi uygulanabilir.

Ojeyi hızlıca kurutmak için buzlu su
Bildiğiniz gibi en az ojeyi sürmek kadar önemli olan bir diğer nokta da sürdüğünüz ojenin bozulmadan kurumasını sağlamak. Bunun için buzlu su dolu bir kaba ellerinizi koyun ve soğutun tırnaklarınızı daha sonraki günlerde ise üç günde bir oje kurutucusu uygulayabilirsiniz.Bu sayede ojeniz daha uzun süre canlı ve rengini bozmadan kalacaktır.

Eğer evlerinizde kurutucu yoksa bunun yerine saç kurutma makinanızı alın ve ayarına düşük sıcaklığı getirin. Daha sonra ellerinizi dönüşümlü olarak kurutun. Bayanların en çok dert yakındığı konulardan bir tanesi de kuruyup soyulan ojeleri çıkartıp baştan tazelenmesi gerekmesidir. Bunun da bir çözümü bulunmakta soyulan kısma bir kat oje sürün ve en üst kata ise daha koyu yeni bir kat sürebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Şekeri Düşüren Yiyecekler
Şekeri Düşüren Yiyecekler

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
karma-cilt-bakimi-nasil-yapilmali
Karma Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Kapat