Oturarak Yapılan Karın-Göbek Yağları Eritme Egzersizleri

Oturarak Yapılan Karın-Göbek Yağları Eritme Egzersizleri
7 Mart 2015 tarihinde eklendi, 34.520 kez okundu.

Oturarak Yapabileceğiniz Karın Egzersizleri için Bilgiler

Hareketli yaşamdan haz etmeyenler oturduğu yerden karın ve göbek yağlarını eritmek isterler. Şimdi sizlere oturarak yapılan egzersiz hareketlerinden bahsetmek istiyoruz.

Erkeklerin en büyük hayallerinden biri olan şekilli bir vücuda kavuşmak ve karın kaslarını belirgin hale getirmektir. Ancak bu hayallerin gerçeğe dönüşmesi için yapılması gereken belli başlı işlemler ve uzun sürecek süreçler vardır. Genelde yaygın olan anlayışa göre karın kası yapmak için bir spor salonuna yazılmak, günün belli zamanlarını bu spor salonlarında vakit harcayarak geçirmek ve yaklaşık 5 ay sonra gözle görülür bir kasa kavuşmaktır. Ancak bilinen bu oldukça meşakkatli sürecin alternatifi olan ve hiçbir ücret ödemek zorunda kalmadan evde kendi imkanlarınız ile başarılı bir şekilde nasıl karın kası yapacağınızı sizlere kolay ve anlaşılır bir dil ile aktarmaya çalışacağız. Evde veya herhangi bir ortamda otururken yapacağınız karın egzersizleri ile karın bölgenizdeki kasların belirginleşmesini sağlayabilir ve kısa sürelerde gerçek manada karın kasım var diyebilirsiniz. Ancak evde yapacak olduğunuz bu bir takım egzersizler göbek yağlarınızı eritmekte biraz etkisiz kalabilir. Bu durumu da göbek yağlarınızı eritmek için yapacağınız birkaç diyet ile çözüme kavuşturarak hem şekilli bir vücuda sahip olabilir hem de istenmeyen fazla yağlarınızdan sonsuza dek kurtulabilirsiniz. Oturarak yapılan egzersizler azimli bir şekilde bu egzersizlere devam edildiği takdirde kesinlikle olumlu sonuç verecektir. Oturarak yapacak olduğunuz egzersizler sadece karın veya yakın bölgelerinizdeki kasları çalıştıracaktır. Nabzınızı yükselten bisiklet sürme, yüzme veya koşu gibi egzersizler ile birlikte hem yağları eritip hem de kas yapma imkanı bulacaksınız.

Otururken Karın Kaslarını Çalıştıran Hareketler

Otururken nasıl kaslarımı çalıştırırım? Otururken yapacağım hangi mekanik hareketler kaslarımı çalıştırmama yardımcı olur? Diye aklınızda yüzlerce soru işareti olabilir. Otururken karın kaslarınızı çalıştırmak için kullanılan en etkili yöntem bacak ağırlığınızdır. Bacak ağırlığınızı kullanarak ve belirli periyodik hareketler yaparak karın bölgelerinizdeki kasları çalıştırabilir ve bir süre sonra bu kasların şekil almasını sağlayabilirsiniz. Otururken göbek eritmek birçoğunuzun hayali ise yazımızın devamına tüm dikkatinizi vermenizi istiyoruz. Bacak ağırlığınızın kullanılarak kas çalıştırma egzersizlerine başlamadan önce dikkat etmeniz gereken en önemli iki husus vardır. Bunlardan birincisi belinizin yere paralel bir şekilde düz olarak konumlandırılmasıdır. Diğer husus ise bu hareket esnasında belinizin destekli olmasıdır. Yani herhangi bir yastık ya da yumuşak bir eşya ile belinizdeki boşluğu desteklemeniz gerekmektedir. Çünkü egzersize başlamadan önce beliniz boşluktaysa ve egzersizi bu konumdayken tamamlarsanız egzersiz sonrasında ciddi boyutta bel ağrıları çekebilirsiniz ve motivasyonunuzu oldukça düşürebilirsiniz. Egzersizlere başladığınız sıralarda belinizde, sırtınızda, boynunuzda veya vücudunuzun herhangi bir yerinde ağrı hissederseniz egzersizi hemen bırakın. Çünkü vücudun muhtelif yerlerinde boy gösteren bu ağrılar egzersizin doğru bir şekilde yapılmadığını herhangi bir yerde hata olduğuna işaret etmektedir.

Mekik: Karın kaslarını çalıştıran en önemli hareketlerden biri herkesin bildiği klasik bir hareket olan mekiktir. Mekik sadece bilinen şekli ile sırt yere paralel olarak yorucu bir şekilde yapılmaktan ziyade sandalye üzerinde otururken de yapılabilmektedir. Sandalyede oturur pozisyondayken ayak tabanlarınızı tam olarak yere basmanız gerekmektedir. Ayak tabanlarınız tam olarak yere basarken aynı zamanda belinizin sandalyeye yaslandığınız bölgeye düz bir şekilde doksan derece olarak konumlandırılması gerekmektedir. Bu konuma geldikten sonra kollarınızı göğüs bölgelerinizde toparlayarak yavaşça öne doğru eğilin ve yüzünüzün dizlerinize olabildiğince yakınlaşmasını sağlayın. Yüz bölgeniz diz bölgenize olabildiğince yakınlaştıktan sonra yavaşça ilk almış olduğunuz pozisyona geri dönün. Bu hareketi olabildiğince sık olarak gün içerisinde birkaç kez yapmaya özen gösterin. Bu hareketi yaparken hızlı olup yorulmanıza gerek yoktur. Bu hareketi yavaş bir şekilde yaparken de zaten karın kaslarınızın çalıştığını hissedeceksiniz. Böylece ileri yaşta olanlar ya da herhangi bir vücut bölgesinden ameliyat olduğu için hareketleri kısıtlı olanlar bu basit mekik hareketi ile karın kaslarını olabildiğince etkili şekilde çalıştırabileceklerdir.

Bacakları Kaldırma: Siz de otururken yağları eritme egzersizleri başlığı altında bacak kaldırma hareketlerini duyduysanız bunun alt karın kaslarını çalıştıran etkili bir hareket olduğunu bilirsiniz. Bacak kaldırma hareketi hem zor olamayan hem de alt karın kaslarını çalıştıran oldukça etkili bir harekettir. Koltuğunuzun uç bölgesine oturarak ve kollarınızdan destek alarak bacak kaldırma hareketlerini etkili bir şekilde yapabilirsiniz.

Bisiklet Hareketi: Bisiklet hareketi yaparken de yine koltuğun ucuna oturmanız gerekmekte ve kollarınızdan destek almanız gerekmektedir. Bu konuma geldikten sonra bacaklarınızı kaldırıp bisiklet pedalı çeviriyormuş gibi 4 dakika boyunca hareketi yapmanız yeterli olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Detoks İçecek Tarifleri
Detoks İçecek Tarifleri

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
gobek-yaglarini-eriten-lahana-kuru-tarifi
Göbek Yağlarını Eriten Lahana Kürü Tarifi

Kapat