Saçlara Şekil Vermenin Zararsız yolları

Saçlara Şekil Vermenin Zararsız yolları
7 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 2.559 kez okundu.

Yaz saçları ve saçlara şekil vermenin zararsız yolları

Saçlar her zaman önemli bir yere sahiptir bunu herkes kabul eder. Fakat saçlarımız için çok fazla şey yapmayız. Özellikle saçlarımız için yaptıklarımız hatalar saçımıza çok fazla zarar verir. Bunun yanı sıra yaz saçları ve saçlara şekil vermenin zararsız yolları da sizin için araştırılmıştır. Özellikle yaz ayrında saçlarımızın güneş ısısına maruz kaldığından bunu önlemek için hasır şapkalar ya da saç eşarpları kullanmanız saçlarınızı korumanızı için doğru hareket olacaktır. Ayrıca saçlarımızın yaz günlerinde yeterince ısıyla iç içe olduğunu bildiğimiz için maşa gibi yüksek dereceli ısı ürünlerini kullanmamalısınız.

Doğal yöntemler her zaman iyi olur

Saçlarımıza zarar veren yüksek ısıveren saç maşaları ya da düzleştiriciler kullanmak çok zararlı aslında. Bunun için birbirinden çok saça şekil vermenin zararsız yollarını söyleyebiliriz. Bunlardan biri olan gece yatamadan saçlarımızı örerek dalgalı saçlar kullanabileceğimizdir. Özellikle bu zararsız yöntemlerle çok daha doğal saçlara sahip olarak kendinizi iyi hissetmeniz mümkündür.

Yaz aylarının olmazsa olmazı

Bildiğimiz gibi yaz aylarında en çok yaptığımız hata havaların sıcaklığında saçlarımızı hemen toplamaktır. Bütün kadınların yaptığı saç toplaması yapılırken daha gevşek olması tercih edilmeli ya da örgü yapılmalıdır. Böyle yaparak yaz saçları ve saçlara şekil vermenin zararsız yolları olduğunu gösterebilirsiniz. Yaz aylarında saçlarınızı sıkı topuz yapmak yerine daha gevşek topular yaparak sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz

Saçlarınızı her gün yıkayabilirsiniz

Günlük kullandığınız şampuanlar saçlarınıza iyi geldiğinden özellikle yağlı saçlara sahipseniz hiç düşünmeden saçlarınızı her gün yıkamalısınız. Ve yıkadıktan sonra saçlarınızı saç kurutma makinası ile değilde kendi kendine kuruması için bırakın. Bu şekilde daha sağlıklı bir saça sahip olacaksınız.

Saçlarınızı bigudilerle dalgalandırın

Saçlarınızı kolayca dalgalı yapmak içinde saçlarınızı bigudiler ile dalgalandırmanızdan geçtiğinize değinen ünlü saç stil öneri uzmanları bunun en kolay yolunun bu olduğundan hem fikir.Bunu yapmak içinde öncelikle saçlarınıza saç spreyi sıkın daha sonra istediğiniz saç dalgalarının boyutuna göre saçlarınızı bigudilere dolayın ve saç kurutma makinesiyle biraz kurulayın. ortaya çıkan sonuç sizi oldukça memnun edecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Yüz Bakım Önerileri
Yüz Bakım Önerileri

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
cilt-beyazlatma
Domates Maskesi ile Sivilce İzlerine Elveda, Beyaz Tene Merhaba

Kapat