Susam Yağının Saça Faydaları

Susam Yağının Saça Faydaları
1 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 2.414 kez okundu.

Susam yağının saça faydaları

Saç bakımı denildiği zaman aklımıza direk bayanlar gelir çünkü genellikle saçlarının daha dolgun ve canlı olmasını isterler. Bunun için kullanılan birçok bitkinin yağı kullanılır. Saçı besleyen bu yağların en trendi ve son zamanlarda büyü fayda gösterdiği söylenen susam yağının saça faydaları saymakla bitmez. İlk başta saç köklerini güçlendirmesiyle ünlü olan bu susam yağı ile saç dökülmelerini ortadan kaldırabileceksiniz. Daha sonra kuru saçların nemlenmesine yardımcı olacak bu yağ gerçekten istediğiniz etkiyi yaratacaktır. Ayrıca bu susam yağı artık her yerde bulunan bir yağ olmaktadır.

Kepek sorununa da birebir

                İnsanlar genellikle saç konusunda her zaman hassas olurlar. Bunun için her zaman saçları için iyi gelen şeyleri denemek isterler. Birçok bitkinin yağını kullanarak saçlarımızı güçlendirmemiz mümkün artık. Özellikle de susam yağının saça faydaları o kadar çok ki saçınız yeni çıkmış gibi gür ve canlı görünme kavuşabilecek. Her insanın sorunu olarak bilinen kepek sorununu da ortadan kaldıran bu yağı erkeklerinde kullanması da olağan bir durumdur.

Şampuan kullanmak yeterli olmuyor

                Saçlar her zaman ilgi isteyen çok önemsenen parçamız olduğu için saçı beslemek çok önemlidir. Bu saçlarınıza uyguladığınız birçok yağ ile saçlarınızın güçlenmesini sağlamak mümkündür. Özellikle de susam yağı kullanarak şikâyet ettiğiniz birçok problemi çok kolay çözüldüğünü görebilirsiniz. Kolayca uygulanan bu yağı genellikle saç diplerinde kullanmanız daha faydalı olacaktır.

Susam Diyabeti Önlemektedir ve susam tohumlarında bulunan madde diyabeti önleyici etkiye sahiptir.
Ayrıca Susam Yağı Glikoz seviyesini sağlıklı bir seviyede tutmayı sağlar. Bununla da kalmayıp vücuttaki kan basıncını ayarlar. Anemi Hastalığından Korur. Yapılan bir çok çalışma ile susamın anemi hastalığına iyi geldiğini düşünülmüştür. Bunu da şu şekilde açıklayabiliriz siyah susam tohumları içerisinde barındırdıkları demir sayesinde anemi hastalığına sebep olan bütün engelleri ortadan kaldırmaktadır. Bunun yanı sıra demir eksikliğinin insanlar üzerinde etkilerinden olan yorgunluk, halsizlik ve kendini bitkin hissetme gibi durumları ortadan kaldırdığı düşünülüyor. Susamın içerdiği magenzuyumun da bir çok kişide görülen solunum solu gibi hastalıkların çözülmesinde büyük etkiye sahip olduğu ortaya çıkmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Çekici Olmak
Çekici Olmak

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
gobek-inceltmenin-yollari
Göbek İnceltmenin Yolları

Kapat