Yağlı Ciltler İçin Öneriler

Yağlı Ciltler İçin Öneriler
28 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 2.474 kez okundu.

YAĞLI CİLTLER İÇİN ÖNERİLER

Herkes pürüzsüz ve mat bir cilde sahip olmak ister.  Çünkü çok iyi bir makyaj yaptığınızı düşünseniz bile, yağlı bir cilde sahipseniz, güneşe çıktığınız an cildiniz parlayacaktır. Bu parlama canlılıktan değil, iyi temizlenmeyen yağlı ciltten kaynaklı olacaktır. Elinizi cildinize temas ettirdiğinizde yağlı bir dokunuş istemiyorsanız bu tavsiyeleri dikkate almanız gerekmektedir.

İlk olarak ciltler neden kötü bir görünüme neden olur onu öğrenelim. Her cilt tipinde gözenekler bulunmaktadır. Fakat yağlı ciltler de bu gözenekler açık bir şekilde durur. Cilt gözenekleri her ne kadar açık olursa dış etkenlerden dolayı pislik toplayacaktır. Bu pislikler siyah noktaya o da ardından sivilceye dönüşecektir. Bu gidişata bir dur diyelim!

Peki, bu yağlı cilt sorunlarından nasıl kurtuluruz? Yağlı ciltler için öneriler nelerdir, bakalım. Öncelikle ilk şartımız temiz bir cilt bakımı olduğunu unutmayalım. Temizlik dediğimiz zaman aklınıza cildi sabunlayarak yıkamak gelmesin. Bu yapılan en büyük hatalardandır. Yağlı cilt suyla çok fazla temas etmemelidir. Sabah ve akşam yüz yıkamak yeterli olacaktır.

Yağlı ciltler için en iyi öneriler 3 hamleden geçmektedir. Bu basit işlemleri yaptığınız zaman cildinizdeki değişimi gözlerinizle göreceksiniz. Yıka, tonikle ve nemlendir! Bu kadar basit mi demeyin. Yapılan her cilt bakımının bir geri dönüşü vardır fakat bunu rutin bir şekilde yapmanız gerekiyor.

Öncelikle yüzümüzü yıkadıktan sonra tonik işlemini başlatıyoruz. Tonik seçimine dikkat! Toniğinizi alırken mutlaka üzerinde yağlı ciltler için uygun olan ürünleri seçmeniz gerekiyor. Toniğin ardından mutlaka yüzünüzün nem ihtiyacını gidermeniz gerekmektedir. Yağlı cilde sahip olan herkesin düşüncesi; nemlendiricinin cildinizi daha da yağlandıracağıdır. Bu tamamen yanlıştır. Çünkü her cilt tipinin nemlendiriciye ihtiyacı vardır. Nemlendirici tercihinizde yağlı cilt tipine uygun ürün seçtiğiniz takdir de bunun yararını göreceksinizdir.

Evde yapacağınız doğal maskelerle de bu işlemleri tamamlayabilirsiniz. En faydalı olduğunu düşündüğüm yoğurt ve maden suyundan yararlanabilirsiniz. Yoğurt maskesine sadece limon suyu ekleyerek cildinize sürebilirsiniz. Ve doğal maden suyu içerisindeki mineraller sayesinde cildiniz ferahlayacaktır.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Kalıcı Makyajın Avantajları
Kalıcı Makyajın Avantajları

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
cilt-bakimi-icin-dogal-peeling
Cilt Bakımı için Doğal Peeling

Kapat