Yağlı Saç Bakımı Nasıl Yapılır ?

Yağlı Saç Bakımı Nasıl Yapılır ?
2 Kasım 2015 tarihinde eklendi, 2.835 kez okundu.

Kadınlar saçları söz konusu olduğu zaman her türlü bilgiyi dikkatle takip ederler. Bakımını özenle yaparak sağlıkla parlamasını istedikleri saçlarına bu kadar ilgi göstermelerinin nedeni ise daha çok güzelleşmek ve dikkat çekmektir. Elbette ki saç kesimi ve şekli kadar bakımı da önemlidir çünkü cansız ve sönük saçlar kadını hiçbir zaman alımlı göstermez. Hacimli, parlak ve sağlıklı saçlara sahip olmak ise her zaman bir adım önde olmaktır. Kadınların istediği zaten tam olarak bu olduğuna göre, saçlarına bu kadar özen göstermeleri yadırganmamalıdır. Daha çok küçük yaşlarda bile uzun saç meraklısı olan ve onları şekilden şekle sokmayı çok seven hanımların en büyük sorunu ise saç tipine göre bakım yapmak konusunda biraz yetersiz bilgi sahibi olmasıdır. Doğru tekniği bulup uyguladığınız sürece saçlarınızın bir sorunu kalmadığını göreceksiniz ve buda dolayısı ile sizi çok mutlu edecek. Peki doğru teknik nedir?

Saçların en büyük problemi onların yapısına uygun saç bakımı yapılmamasıdır. Örneğin en problemli saç tiplerinden biri olan yağlı saçlar kesinlikle dikkatle uygulanacak terkipler ister. Onları daha da yağlandırmak yada ağırlaşmasını sağlamak asla istenilen görüntüyü vermeyeceği için, uygulanması gereken bakım kürünün özenle seçilmesi gerekmektedir.

Yağlı saç bakımı

Yağlı saçlar nasıl işlemlerden geçmelidir diye merak ediyorsanız makalemiz tamda ihtiyacınız olan bilgileri size verecektir. Yağlı saçlar kesinlikle yağ dercesine göre muamele görmelidir. Sabah yıkamanıza rağmen akşam yağlanan saçlara sahipseniz probleminiz gerçekten çok büyük ve can sıkıcı demektir. Fakat 2-3 günde bir yıkama gereği duyacak kadar yavaş yağlanıyorsa daha şanslısınız ve kullanacağınız terkipte daha hafif olacak demektir. Ayrıca bu bahsedeceğim bakım kürlerini kullanma sürenizde saçınızın yağ seviyesine göre değişiklik gösterebilir. Yağlı saçlara bitkisel yağlar ile bakım yapmak aslında biraz risklidir ve saçları çok daha fazla ağırlaştırabilir. Fakat hintyağı ile bu sorunla pek karşılaşmanız mümkün değildir. Hintyağı sayesinde sadece dökülen saçlar yeniden çıkar ve saçlarınız çoğalarak hacim kazanır. Bu yüzden size hintyağı ile bir kür vereceğim fakat bu karışımı cildinize sakın bulaştırmayın. Hiç istemediğiniz bölgelerden tüyler çıkmasına sebebiyet verebilirsiniz. Fakat bu kadar iddialı bir karışıma ihtiyacınız yoksa, yada saçlarınız yeterince sıksa hintyağı yerine bademyağı kullanmanızı öneririm.

Hintyağı Karışımı

Karışım için ilk önce 100 gram kadar maydanoz alarak güzelce doğrayın. Ardından içerisine kullanacağınız bitkisel yağdan (hintyağı veya bademyağı) bir yemek kaşığı alarak ilave edin. Bu iki malzemeyi karıştırıp saç diplerinize masaj yaparak yedirin ve saç bonenizi takarak en az yarım saat bekletin. Yıkama işlemini ise mutlaka sirkeli su ile yapın. Saçlarınızdaki yağlanmanın en kısa sürede yok olduğunu görebileceksiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Sporun Hayatımızdaki Önemi Nelerdir
Sporun Hayatımızdaki Önemi Nelerdir?

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
dogal-botoks-maske-tarifi
Doğal Botoks Maske Tarifi

Kapat