Yağmurlu Günler için Saç Modelleri

Yağmurlu Günler için Saç Modelleri
6 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 2.480 kez okundu.

Yağmurlu günler için saç modelleri

                Yağmurlu günlerde saçların nasıl bir hal aldığını tüm bayanlar olarak biliyoruz. Kış ayından henüz çıkmamış olsak da yağmuru pek sık görüyoruz. Bu yazımızda sizlere saçlarınızı yağmura karşı nasıl korumanız gerektiğinden ve yağmurlu günler için saç modelleri örneklerinden bahsedeceğiz. Yağmur bayanların hiç sevmediği hava olaylarından bir tanesidir. Çünkü makyaj yapmayı saç baş yapıp süslenmeyi seven bayanlar için yağmurun yağması tüm hazırlıkların boşa gitmesini sağlayacaktır. Bunu önlemek için yağmurda bozulmayacak saç modellerini tercih etmelisiniz. Yağmurlu havalara en uygun saç modellerini sizin için hazırladığımız görseller ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

Neler Yapılmalı?

  • Söylememiz gereken ilk şey, saç spreyi ve jöleden uzak durmanız gerektiğidir. Bu ürünler zaten yapışkan özelliğe sahiptirler ki yağmur yedikleri zaten saçlarınız çok daha parlak ve yapışkan olacaktır.
  • Bir diğer nokta ise saçlarınıza fön çekmemeniz ya da düzleştirmemenizdir. Zira yağmur gördüğünde tüm çabalarınız boşa gidecek. Kıvırcık veyahut dalgalı saça sahip bayanlar bu günlerde oldukça avantajlılar.
  • Yağmurdan sonra oluşan elektriklenmeyi önlemek için ise argan yağı kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Argan yağı elektriklenmeyi önlemekle birlikte saçlarınıza kuvvet verecek ve parlak bir görünüm kazandıracak.

Yağmurlu Günler için Saç ModelleriUzun Saçlılar İçin Modeller

                Uzun saça sahip hanımlar için at kuyruğu veyahut saç örgüsü modelleri tavsiye ediliyor. Bu şekilde hem saçlarınız sizleri rahatsız etmeyecek, hem de dışarıdan kötü bir görününe sahip olmayacak.

Orta Uzunlukta Saçlılar İçin Modeller

                Yukarıda yer alan saç modeli omuz hizasındaki saçlar için gayet ideal. Yapımı ise oldukça pratik. Öncelikle saçınızın üst bölümünü iki yandan ayırın. Döndürün ve arka tarafta tel tokalar yardımı ile tutturun. Sonrasında saçınızın alt bölümünü üç parçaya ayırın ve uçlarından lastikle bağlayın. Son olarak ayırdığınız bu saçları yukarıya ve içe doğru döndürün.

Kısa Uzunlukta Saçlılar İçin Modeller

                Bahsi geçen yağmurlu günler için saç modellerinin sonuncusundayız. Bu model kısa saçlılar için. Kısa saçlı hanımların yapması gereken tek şey var, o da bir eşarp veyahut bir şapka ile şekilde gösterildiği gibi saçları kontrol altına almak.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
AFT-nedir-nasil-gecer
AFT Nedir Nelere Dikkat Etmek Gerekir

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
pratik-güzellik-sırları-3
Pratik Güzellik Sırları

Kapat