Zayıflamanın 3 Altın Kuralı

Zayıflamanın 3 Altın Kuralı
14 Kasım 2015 tarihinde eklendi, 2.574 kez okundu.

Aynaya baktığınızda gördüğünüz kişiden mutlu değil misiniz? Mağazaya gittiğinizde o çok beğendiğiniz elbiseyi sırf büyük bedeni yok diye alamıyor musunuz? Dar, düşük bel pantolonlar artık yerini bol pantolonlara hatta beli lastikli eşofmanlara mı bırakmaya başladı? Vücudu saran elbiseler zaten hayal oldu, şık bir bluz giymekte bile zorlanıyor musunuz? Olduğunuzdan daha yaşlı mı görünüyorsunuz? Eğer öyleyse bir yerlerde yanlış yapıyorsunuz demektir. Diyet yapıyorum ama zayıflayamıyorum diyorsanız, sizler için hazırladığımız bu yazıdaki önerilere göz atabilirsiniz…

zayiflamak-icin-ne-yapmali

Harekete Geçin: Atalarımız “Nerede hareket orada bereket” diye boşuna söylememişler. Yıllar içinde Türk toplumunun geldiği noktaya bakalım. Teknolojinin hayatı kolaylaştırması ile daha fazla bilgisayar başında, daha fazla evde geçen hayatlar, arabalar, asansörler, yürüyen merdivenler ve sonucunda giderek büyüyen bedenler. Artık ilkokul çağındaki çocukların bile önemli bir kısmının obez olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü çocuklar artık sokakta arkadaşları ile koşup oynamayı değil, evde bilgisayar başında oturmayı tercih ediyor. Annesi istedi diye bakkala gitmeyi aklına bile getirmiyor, marketten telefonla sipariş veriyor. O sıcacık ev yemekleri yerine bol kalorili fast food yiyecekleri tercih ediyorlar. Hareket etmezseniz, kilo alırsınız. Durum bu kadar net. Günlük hayatınızda okula, işe giderken daha fazla yürümeye başlayın. İş çıkışında eve yürüyerek gidin.

nasil-saglikli-zayiflarim

 

Su ile Barışın: Kola, gazoz, buzlu çay, meyve suyu, soğuk kahve derken içtiğiniz sıvı kalorilere bir bakın. Bolca şeker içeren bu sıvı kaloriler, size zarar vermekten başka bir işe yaramaz. Onların yerine, yemeğin yanında, her acıktığınızda su içmeye özen gösterin. Sağlıklı yaşamak, metabolizmanızı hızlandırmak ve ideal bir fiziğe sahip olmak istiyorsanız, işe temelinden, yani su içerek başlayın.

saglikli-kilo-vermenin-yollari

Kalori Sayımı Yapın: Ne yediğinizi bilirseniz, kendinizi kontrol etmeniz de kolaylaşacaktır. Kendinize bir not defteri edinin ve kahvaltıdan başlayarak her yediğinizi bu deftere not edin. Böylece gün sonu geldiğinizde, yedikleriniz ve aldığınız kaloriye dair bir tahmin yürütmeniz çok daha kolay olacak. Ayrıca fazla kaçırdığınızı fark ettiğinizde, günü başka bir şey yemeden kapatmanız, tutacağınız bu not defteri ile kolay bir hal alacak.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
kizlik-zari
Kızlık Zarı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Kızıl Saçlara Uygun Makyaj Seçimi
Kızıl Saçlara Uygun Makyaj Seçimi

Kapat